Patent na mocowanie szyby do stołu

Awatar użytkownika
dementor76
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 63
Rejestracja: 13 lut 2019, 20:51
Lokalizacja: Zawiercie
Drukarka: Ender 3
x 25

Re: Patent na mocowanie szyby do stołu

Post autor: dementor76 »

@GUTEK@ pisze:Oj potrafi, to jest giętkie. No może w Enderze mniej, bo mniejszy stół, ale w CR-10 to już tak.
Zrób eksperyment wypoziomuj stół na zimno z szybą przypiętą klipsami. Potem sprawdź po rozgrzaniu czy i ile się rozjechało. A później zrób tak samo ze swoją metodą mocowania.
Nie neguję przecież tego że metal potrafi się odkształcić pod wpływem temperatury - bo tak jest, ale to że sugerujesz jakoby te klipsy miały to zniekształcenie powstrzymywać - poddają się i tyle.W przypadku mojego rozwiązania cztery dołożone kątowniki dodatkowo usztywniają cały stół.Wszelkie zniekształcenia powyżej 0,1mm były by widoczne już przy drukowaniu pierwszej warstwy - a nie mam z nią problemów.

Wcześniej też zastanawiałem się nad użyciem folii magnetycznej - ale poczytałem trochę i wszędzie pisano jakoby traciła ona swoje właściwości magnetyczne wraz ze wzrostem temperatury, a kolejne argumenty przeciw:
-przecież to są dodatkowe warstwy izolacji szyby od elementu grzanego mocowane klejem,
-klej po podgrzaniu może powodować powstawanie bąbli (co przydarzyło mi się na stock-owej podkładce adhezyjnej która fabrycznie była klejona na laminacie szklano-epoksydowym.
tylko przesądziły że zrezygnowałem z pomysłu użycia tej folii
Ender 3 - uruchomiony i ulepszony
Prusa MK3S - w fazie rozważań :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”