Przeróbki Endera

Grzechu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwie 2019, 13:19
x 3

Re: Przeróbki Endera

Post autor: Grzechu »

A o których ustawieniach mówisz? Ekranowanie to takie jak w przewodach, czyli owinac folia/tasma aluminiowa czy ferryt? A moze kupic przewod ekranowany 10 żył i pozarabiac nowe koncowki?
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 1172
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 774
Kontakt:

Re: Przeróbki Endera

Post autor: @GUTEK@ »

Ja bym na początek owinął folią aliminiową i podłączył do masy. Jak pomoże to możesz myśleć nad ucywilizowaniem tego.
Grzechu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwie 2019, 13:19
x 3

Re: Przeróbki Endera

Post autor: Grzechu »

Upewnie sie, masa obojetnie ktora na płytce mks?
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 1172
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 774
Kontakt:

Re: Przeróbki Endera

Post autor: @GUTEK@ »

Jak tam nic nie przekombinowane to tak, zawsze możesz po prostu minus który przychodzi z zasilacza wziąć. Tylko uwazaj żeby jakiegoś zwarcia nie zrobić.
Grzechu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 19
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwie 2019, 13:19
x 3

Re: Przeróbki Endera

Post autor: Grzechu »

Chyba to dobry kierunek. Póki co na szybkiego owinąłem folią taśmy i przełożyłem je na zewnątrz elektroniki by nie miały styczności, w pierwszym wydruku 2 razy głowica zjechała na limit, w drugim raz. Oba wydruki były dokończone. Zatem jest progres. Chyb spróbuję z ekranowanym przewodem zamiast taśm
Davvvi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 05 cze 2019, 06:46

Re: Przeróbki Endera

Post autor: Davvvi »

Witajcie. Mam kilka dylematów. Otóż zamówiłem niebieskie sprężyny do stołu na Ali, ale międzyczasie zrobiłem sobie stół na sztywno. Zakładać sprężyny czy lepiej na sztywno zostawić? Drugie, mam skr 1.3 z tmc 2208. Silniki są ciche ale trochę przenosi drgania na rame. Nie wiem czemu ale zamówiłem dwa dumpery, bo jedna wysyłka. Jak sądzicie zakładać czy nie? I trzecie, mam endstopy optyczne od triangleblabs ,takie na niebieskim pcb , i mam też zwykłe na czerwonym pcb. Rożnica oprócz koloru to te niebieskie mają sporo elektroniki. Ale czy ma to znaczenie w działaniu endstopu? Czerwone mają kilka rezystorów i tyle. I jeszcze jedno. Dysza stalowa czy mosiężna?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”