[Ender-3] pewna liczba bliżej nie sprecyzowanych problemów

Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 1
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: [Ender-3] pewna liczba bliżej nie sprecyzowanych problemów

Post autor: kamilxxg »

Lahim pisze:Ewentualnie czy ktoś może się podzielić sprawdzonym profilem z Cura?
Domyślny jest ok, zarówno na fabrycznej drukarce jak i po zmianie płyty na MKS Gen L korzystałem z domyślnego profilu dla Ender-3 w Cura 3.6 i wydruki wychodziły bez problemów. Ogólnie lubię majsterkować i sporo wymieniłem w drukarce ale myślę, że najwięcej daje staranne złożenie drukarki i powinien być to pierwszy "mod" tak samo domyślny profil w Cura zawsze dawał mi dobrą bazę. A jak patrzę na "magiczne" profile w internecie to często są prawie identyczne z tymi domyślnymi albo zmienione są np. prędkości retrakcji i jej długość co może dać Ci inne wyniki na Twojej drukarce.

Widziałem wieże retrakcji, które drukowałeś i u mnie na domyślnym profilu wyszło to dobrze, więc być może coś jest z mechaniką jeszcze nie tak. Jak chcesz sprawdzić czy ustawienia slicera czegoś nie poprawią to możesz wydrukować tą wieżę z https://www.thingiverse.com/thing:3071464 masz tam gotowe pliki .gcode tylko pobierz te bez ABL czyli poziomowania przez drukiem.
Lahim pisze:Wydruku znowu wydawały się ładne. Choć zawsze był widoczny pasek na górnej powierzchni tam gdzie jechała dysza.?
Wypróbuj opcje Combing mode - not in skin.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2019, 16:05 przez kamilxxg, łącznie zmieniany 2 razy.
Skoczkast
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [Ender-3] pewna liczba bliżej nie sprecyzowanych problemów

Post autor: FlameRunner »

Lahim pisze:Choć zawsze był widoczny pasek na górnej powierzchni tam gdzie jechała dysza.
https://przyrostowo.pl/3980-skosne-lini ... h-wydruku/
kamilxxg
Lahim
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2019, 23:11
Lokalizacja: Oświęcim
Drukarka: Ender 3

Re: [Ender-3] pewna liczba bliżej nie sprecyzowanych problemów

Post autor: Lahim »

@FlameRunner - czytałem już, ale fakt, zupełnie mi to z głowy wypadło.
Niestety, próbując wykręcić i nieco podnieść rurkę pomiędzy radiatorem a blokiem grzejnym, zmiażdżyłem ją a ona nawet nie ruszyła.
Zatem czeka mnie zakup.
W międzyczasie wydrukowałem testowy gcode z Maker's mouse ( https://www.youtube.com/watch?v=_QRb54zVPfQ )

A najgorze, że drukowała te wieże ślicznie.
Załączniki
IMAG0912.jpg
barcwik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 15 gru 2018, 22:55
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Ender 3 + 5
x 4

Re: [Ender-3] pewna liczba bliżej nie sprecyzowanych problemów

Post autor: barcwik »

Sprawdź na moich ustawieniach to przynajmniej jedna rzecz wyeliminujesz.
PLA Ender 3 barcwik.curaprofile
(1.58 KiB) Pobrany 194 razy
Lahim
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2019, 23:11
Lokalizacja: Oświęcim
Drukarka: Ender 3

Re: [Ender-3] pewna liczba bliżej nie sprecyzowanych problemów

Post autor: Lahim »

Dzięki wielkie. Jutro powinienem dostać łącznik od TDI-CADa więc spróbuję.
Ale muszę jeszcze sprawdzić połączenia na płycie. Problemy zbiegły się z momentem po wsadzeniu i przepięciu wentylator elektroniki a przeczytałem, że ktoś miał problemy z wydrukami przy uszkodzony sterowniku silnika.
Lahim
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2019, 23:11
Lokalizacja: Oświęcim
Drukarka: Ender 3

Re: [Ender-3] pewna liczba bliżej nie sprecyzowanych problemów

Post autor: Lahim »

Po dłuższej chwili nieobecności, drukarka złożona na nowo tj. wymienione szybkozłączki, łącznik od TDI-CADa z ptfe w środku.
W załączeniu wydruk - dokładnie to co wcześniej, z tym, że teraz nie kalibrowałem jeszcze ekstrudera i flow.
Ewidentnie jedna "wieża" jest problematyczna tylko czemu?
Wydruk oczywiście na Twoim profilu Barcwik.
Załączniki
IMAG0956.jpg
IMAG0955.jpg
halif
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 09 maja 2019, 08:00
x 1

Re: [Ender-3] pewna liczba bliżej nie sprecyzowanych problemów

Post autor: halif »

Jeżeli ktoś chciałby się pobawić to tutaj jest nowa wersja CreawsomeModa do Cury 4.0 w której jest też Ender 3. Parę fajnych usprawnień i jakość na prawdę wzrasta (ale spada prędkość druku.. takie rozsądne kompromisy, ale np. jest tam propozycja zwiększenia line width do 0.5 i zmniejszenie flow, I takie tam... Mas zmian...

Instaluje się to tak, że podmienia zawartość katalogu Resources Cury i potem dodając drukarkę ma się Creality->Ender (dział dla innych, popularniejszych CR-ów)
Polecam dla tech co nie lubią sami eksperymentować w ciemno...

https://github.com/trouch/CreawsomeMod
Lahim
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2019, 23:11
Lokalizacja: Oświęcim
Drukarka: Ender 3

Re: [Ender-3] pewna liczba bliżej nie sprecyzowanych problemów

Post autor: Lahim »

No dobra, płytka zmieniona na SKR v1.3 + TMC2208v3.0 - poprawa w jakości jest, wieże wychodzą o niebo lepiej, poziome płaszczyzny również. Ale nie mogę sobie poradzić z takimi krzaczkami jak na zdjęciach.
Retrakcja zmieniana (od 4 do 8 mm / prędkości od 25 mm do 80 mm), wyłączony Z hop i cały czas są obecne. Co jeszcze próbować zmieniać?
Załączniki
drzewka.jpg
bialy_worek

Re: [Ender-3] pewna liczba bliżej nie sprecyzowanych problemów

Post autor: bialy_worek »

Lahim pisze: Co jeszcze próbować zmieniać?
Z bowdena na directa :lol:
Lahim
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2019, 23:11
Lokalizacja: Oświęcim
Drukarka: Ender 3

Re: [Ender-3] pewna liczba bliżej nie sprecyzowanych problemów

Post autor: Lahim »

Pewnie i na to przyjdzie czas ale na starcie drukowało to dobrze. Wieże wychodziły idealnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”