[Ender 3] Problemy z jakością wydruku

yparrep
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 22
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:44

[Ender 3] Problemy z jakością wydruku

Post autor: yparrep »

Witam!

Na początku zaznaczę, że na potrzeby testów, żeby wyeliminować pozostałe możliwe przyczyny, sprawdziłem regulację rolek, napięcie pasków oraz wymieniłem końcówkę na nową i przeczyściłem rurkę ptfe.

Z góry dziękuję FlameRunner za dotychczasową pomoc w innym miejscu, ale wypada w końcu założyć wątek zbiorczy.

Zdjęcia z wydruku na stockowym chłodzeniu (podpisane OEM) i obok wydrukowane po założeniu HeroMe2:
3 - VnYNjTT.jpg
2 - 6YvAHET.jpg
1 - rPr3EYz.jpg
Pozycja dysz (niżej nie jestem w stanie, konstrukcja nie pozwala na dojście śrubką do najniższej pozycji):
qbjxqvq.jpg
Tu ponownie z bliska wydruk po założeniu HeroMe2:
a5pQJmf - Imgur.jpg
Widzicie ten "kurz"? Oblepia połowę konstrukcji. Wygląda to tak jakby chłodzenie "rozdmuchiwało" filament na drobniutkie włókna. Zrobiłem dwa wydruki na HeroMe2, efekt identyczny. Dodatkowo przy ścianach jakby za mało filamentu. Co prawda wciąż mam E steps na fabryczne 93, a ekstruder na każde 10cm podaje 9.1cm, ale to nie tłumaczy różnic między wydrukami, bo w pierwszym tego nie było. No i praktycznie żadnych różnic w zwisach, na czym najbardziej mi zależało. LH 0.16 w każdym przypadku.

Filament DD, 200/205°C

No i wisienka na torcie, wydruk Teaching Tech na Ender 3 i stockowej konstrukcji:
FvTYIHm - Imgur.jpg
oraz CHEPa:
UypIq1z - Imgur.jpg
Biorąc pod uwagę wyniki, lepsze efekty były na chłodzeniu OEMowym. Zmieniać spowrotem? Dlaczego efekt jest na minus?
yparrep
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 22
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:44

Re: [Ender 3] Problemy z jakością wydruku

Post autor: yparrep »

Dorzucam jeszcze test z wodą.
DSC_0086.jpg
DSC_0084.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”