Direct Extruder Prusa MK3S do (Ender 3, CR-10, etc)

Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Direct Extruder Prusa MK3S do (Ender 3, CR-10, etc)

Post autor: Abys »

Widzieliście już nowość na Thingiverse?
Można go wstawić do Endera 3,CR-10, innych podobnych konstrukcji)
Jestem bardzo ciekaw jak to wyjdzie, czy ciężar tego ekstrudera nie wpłynie negatywnie na oś X.
Jak wiadomo Prusa ma trochę inną konstrukcję, inaczej jest to podparte a tutaj w przypadku Endera z jednej strony.
Co myślicie o tym projekcie? Będzie hitem jak podobne Petsfang,Hero Me,.. ?
https://www.thingiverse.com/thing:3639876
Obrazek

Projekt przechodzi jeszcze poprawki, "Hey! This thing is still a Work in Progress. Files, instructions, and other stuff might change!" ale jak będzie skończony chyba go sobie sprawdzę.
Koszt to tylko za radełka i czujnik, wydruków nie liczę.Więc może warto obserwować.
Jeżeli ktoś będzie montował to niech podzieli się wrażeniami, wydaje mi się że to może być najlepszy direct bo jeżeli sprawdza się w Prusa i jest sprawdzony to dlaczego by nie miał działać w innej maszynie.Jedynie ta waga, chyba że wstawić jeszcze mniejszy motor?
Co myślicie?
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Direct Extruder Prusa MK3S do (Ender 3, CR-10, etc)

Post autor: Jakub »

Biorąc pod uwagę to ile osób ma CR-10 i Endera 3 oraz to, że zazwyczaj osoby z tymi drukarkami chcą poprawić jakość wydruków różnymi modami to będzie to prawdziwy HIT :D
bialy_worek

Re: Direct Extruder Prusa MK3S do (Ender 3, CR-10, etc)

Post autor: bialy_worek »

Zdecydowanie mogę polecić upgrade z b owdena na directa w CR10 :D

Mam od roku w swojej CR10 z 2017r wersje direct extrudera taki jaki jest w Prusie mk2s ( przy czym muszę podkreślić że wymagało to dual z upgrade ) i działa jak złoto, czujnik indukcyjny powinien być absolutnie standardem przy polu 30x30cm ;) Zrobiłem jedynie przejściówkę z tego stockowego wózka i wydrukowalem z orygnalnych stli od prusy. Fajnie że udało się zamontować bez strat na polu roboczym, ponieważ endstopy da się przesunąć o te parę mm w przód i w bok.
Żałuje tylko, że wcześniej tego nie zamontowałem :D

Wrzucam foty, pomimo, że nie ma się za bardzo czym chwalić xD
Więc, żeby zatrzeć paskudne wrażenie drukarki wrzucę zdjęcie wydruku który ostatnio zrobiłem - wyszedł spoko ale ma pełno problemów.
Załączniki
SAM_0310.JPG
SAM_0311.JPG
Abys
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: Direct Extruder Prusa MK3S do (Ender 3, CR-10, etc)

Post autor: Abys »

bialy_worek pisze:Zdecydowanie mogę polecić upgrade z b owdena na directa w CR10 :D

Mam od roku w swojej CR10 z 2017r wersje direct extrudera taki jaki jest w Prusie mk2s ( przy czym muszę podkreślić że wymagało to dual z upgrade ) i działa jak złoto, czujnik indukcyjny powinien być absolutnie standardem przy polu 30x30cm ;) Zrobiłem jedynie przejściówkę z tego stockowego wózka i wydrukowalem z orygnalnych stli od prusy. Fajnie że udało się zamontować bez strat na polu roboczym, ponieważ endstopy da się przesunąć o te parę mm w przód i w bok.
Żałuje tylko, że wcześniej tego nie zamontowałem :D

Wrzucam foty, pomimo, że nie ma się za bardzo czym chwalić xD
Więc, żeby zatrzeć paskudne wrażenie drukarki wrzucę zdjęcie wydruku który ostatnio zrobiłem - wyszedł spoko ale ma pełno problemów.
Dlaczego wymagało to dual z upgrade?
"Wrzucam foty, pomimo, że nie ma się za bardzo czym chwalić xD "
Zajebiście wyszedł ten wydruk, gdzie ty widzisz pełno problemów? Drobnicę którą się kasuje w minutę?
Dobry pomysł z wskaźnikiem ekstrudera sam myślałem o podobnym, ale jak zobaczyłem https://www.thingiverse.com/thing:3017321
To wybór jest prosty :D chyba że narysuję coś co przypomina łopaty z śmigłowca RC.
Gdyby ktoś szukał podobnych to tutaj macie więcej: https://www.thingiverse.com/thing:2759852
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
bialy_worek

Re: Direct Extruder Prusa MK3S do (Ender 3, CR-10, etc)

Post autor: bialy_worek »

Wymagało to dual Z ponieważ ten ekstruder jest ciężki i jak drukowałem coś bardzo szerokiego to prawa strona obniżała się. Oczywiście były to małe wartości ale widać było na ściankach bloby i na powierzchni na górze rozmazania filamentu. O ustawieniach podnoszenie głowicy podczas retrakcji również mogłem pomarzyć bo wtedy wychodziło tragicznie :D


Chodziło mi o foty drukarki ze nie ma się czym chwalić :D

Wydruk mega spoko i fakt może trochę przesadzilem, że pełno - jest parę nie wiem czy dobrze widoczne na zdjęciu : niedostateczna ekstruzja na górze wydruku i miejscami nitki luźne, cóż piekło perfekcjonisty :crazy: :devil:
Abys
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 1
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Re: Direct Extruder Prusa MK3S do (Ender 3, CR-10, etc)

Post autor: carving85 »

Albo coś bardzo źle wydrukowało. Albo ten dziubek od turbiny nie pasuje i mi zahacza do blok i dyszę.

W plikach jest złożenie w meshmixer nie wiem na ile to dokładne ale tam też jest taki problem...
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Direct Extruder Prusa MK3S do (Ender 3, CR-10, etc)

Post autor: Berg »

z kolei Ci co mają Prusy aktualizują do wersji z przełożeniem 3:1 i lżejszym silnikiem. Tak że pewnie lepiej od razu przeskoczyć ten etap w Enderach.
Abys
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”