Ender3 Ekstruder blokuje się na pusto

damianqx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 219
Rejestracja: 27 mar 2019, 00:59
x 9

Re: Ender3 Ekstruder blokuje się na pusto

Post autor: damianqx »

Jeszcze zrobię test jak będzie czas. Zamienię E z Y i zobaczę czy przesuwa się wtedy w Y
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: Ender3 Ekstruder blokuje się na pusto

Post autor: Abys »

damianqx pisze:Wystarczy jakikolwiek nema 40-42? Czy jakieś parametry musi spełnić konkretne?
Patrz na prąd,kroki,moment,wymiar,długość wału. Ale to są podstawowe/popularne silniki, więc bez problemu są dostępne z takimi parametrami.
damianqx
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
damianqx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 219
Rejestracja: 27 mar 2019, 00:59
x 9

Re: Ender3 Ekstruder blokuje się na pusto

Post autor: damianqx »

Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: Ender3 Ekstruder blokuje się na pusto

Post autor: Abys »

Tak,tylko uważaj jak zamontujesz bo może być odwrócony(będzie kręcić w inną stronę)
damianqx
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
damianqx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 219
Rejestracja: 27 mar 2019, 00:59
x 9

Re: Ender3 Ekstruder blokuje się na pusto

Post autor: damianqx »

A jest szansa że padnięte są stepstiki? Silnik zamówiony za 2 dni się odezwę jak jest
damianqx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 219
Rejestracja: 27 mar 2019, 00:59
x 9

Re: Ender3 Ekstruder blokuje się na pusto

Post autor: damianqx »

Pytam bo zastanawiam się czy nie zamówić odrazu z Ali skr1.3+tmc2208 żeby znowu nie czekać jeśli możliwe że to one padnięte
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: Ender3 Ekstruder blokuje się na pusto

Post autor: Abys »

Szansa zawsze jest, ale wątpię że by dało się na takim zrobić poprawny wydruk (moje gdybanie).
Różnie może być, te płyty są słabe i sporo zależy od jakości polutowania bo niektórzy mieli zimne luty.
Podmienić na Y można ale wypadałoby zmienić jeszcze napięcie na takie samo (wyższe) i Y na E obniżyć, porobić testy.
Jak już zamówiłeś to ja bym poczekał, nie ma co się śpieszyć a może jeszcze jakieś zwarcie pójść.Przy regulacji odłączasz wszystkie silniki.
Mi padł stepstick X na oryginalnej płycie (brak reakcji), a później ten sam silnik powodował problemy na innej płycie w osi X a później na Y.
W najgorszym przypadku płyta z driverami, konfiguracja ale to jest spory plus do ciszy i jakości.Ja cieszę się że tak szybko mi poszła, po miesiącu od zakupu musiałem wymienić.Albo przelutowanie drivera, liczenie że to pomoże i nic innego jeszcze nie jest uwalone.Moim zdaniem nie warto ratować tych płyt, na tą chwilę jest taki wybór i są tanie że nie ma sensu.A silnik zawsze możesz sprzedać, ten typ jest zbyt popularny żeby go nie sprzedać (mamy giełdę jak coś na forum).Masz też prawo do zwrotu.Najbezpieczniejsza opcja to podmiana.
damianqx pisze:Pytam bo zastanawiam się czy nie zamówić odrazu z Ali skr1.3+tmc2208 żeby znowu nie czekać jeśli możliwe że to one padnięte
Za 2 dni będziesz miał sprawę jasną, te dwa dni chyba nie zrobią takiej różnicy a w międzyczasie sobie poczytaj o konfiguracji.
Z czasem na pewno ci się przyda ta wiedza, ja tam akurat przed zakupem drukarki badałem temat.Po prostu interesuje mnie to, później wymiana i konfiguracja poszła sprawniej.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
damianqx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 219
Rejestracja: 27 mar 2019, 00:59
x 9

Re: Ender3 Ekstruder blokuje się na pusto

Post autor: damianqx »

Też przeczytałem wiele wątków bo na tą płyte w sumie czaję się od miesiąca i nie wiedziałem czy mi potrzebna. No i nie wiem jakie stepy najlepiej bo widzę że jest ich sporo w dodatku są jakieś uart itd
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: Ender3 Ekstruder blokuje się na pusto

Post autor: @GUTEK@ »

Nie wiem, czy nie lepiej jednak było skręcić trochę prąd na silniku ekstrudera i zamienić ten silnik np. z osią Y. Bo tak wydałeś 50zł, a może się okazać, że to nie silnik.
damianqx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 219
Rejestracja: 27 mar 2019, 00:59
x 9

Re: Ender3 Ekstruder blokuje się na pusto

Post autor: damianqx »

Wiem, ale mam te zębatki na klej wkładane i nie chciałem urwać następnego.
I na wszelki wypadek zamówiłem skr 1.3+2208, jakby to jednak nie był silnik, no to będzie musiał poczekać na lepsze czasy aż któryś jednak padnie :D

Chyba że w drukarce jest jeszcze jakieś coś o czym nie wiem co może powodować problemy nawet po wymianie tych części
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”