Ender - śruby regulacyjne stołu

Awatar użytkownika
michu
Postów w temacie: 3
Posty: 22
Rejestracja: 30 maja 2019, 15:47
x 20

Ender - śruby regulacyjne stołu

Post autor: michu »

Cześć

Właśnie spotkałem się z dość dziwnym problemem, ale po kolei.

Od początku miałem problem z regulacją jednego narożnika. Objawiało się to tym, że do pewnego momentu szło regulować stół, a później pokrętło kręciło się razem z śrubą. Obstawiłem, że sprężyna za słabo odpycha pokrętło i dam tam jakieś podkładki lub dokręcę dodatkową nakrętką do stołu. Tymczasowo wyregulowałem przytrzymując kombinerkami śrubę i było OK.

Przedwczoraj zapuściłem jakiś wydruk a tu nagle jedna z śrub regulacyjnych (inna niż opisywana) nagle puściła i sprężyna podniosła stół w narożniku. Głowica zaczęła orać podkładkę, więc szybko przerwałem wydruk.

Zdemontowałem kółka regulacyjne i śruby z tych dwóch miejsc i co się okazuje:
- ta co puściła, puściła na gwincie! W pewnych miejscach mogę trzymając śrubę przesuwać kółko!
- ta co się blokowała jest na granicy puszczenia :) A blokowała się, ponieważ gwint się klinuje jak sprężyna odpycha kółko.

Zmierzona średnica śrub - 3,6mm
Otwór w pokrętle - 3,3mm
Wymiar w otworze wskazuje na otwór pod M4x0,5

Pytanie czy to tylko u mnie dali takie "odchudzone" śrubki?
Jak to wygląda u Was?
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Ender - śruby regulacyjne stołu

Post autor: Jakub »

Kup jakieś porządne, najlepiej na imbusy bo podobno lepsze gatunkowo i będzie po sprawie.
Awatar użytkownika
DoktorM
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 07 lut 2019, 13:56
x 10

Re: Ender - śruby regulacyjne stołu

Post autor: DoktorM »

Ludzie mają tyle problemów z Enderem a Ty tu tylko o chińskich śrubkach :D szok i niedowierzanie. :)
Jakub, michu, virgin71
Awatar użytkownika
michu
Postów w temacie: 3
Posty: 22
Rejestracja: 30 maja 2019, 15:47
x 20

Re: Ender - śruby regulacyjne stołu

Post autor: michu »

Jakub: Właśnie zakupiłem nowe M4 i pasują idealnie, luzy zniknęły. Przed składaniem drukarki przeglądałem mnóstwo poradników, ale o tych śrubach nic nie było, nie przyszło mi do głowy, żeby je weryfikować suwmiarką :)
DoktorM pisze:Ludzie mają tyle problemów z Enderem a Ty tu tylko o chińskich śrubkach :D szok i niedowierzanie. :)
Wiem :) Dlatego jak przejrzałem te poradniki to już wiedziałem na co zwracać szczególną uwagę przy składaniu i teraz jestem zadowolony z druków... pewnie do momentu jak je pokaże ;)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Ender - śruby regulacyjne stołu

Post autor: virgin71 »

Ludzie, dlaczego bierzecie Endera zamiast U30?! U mnie kolejna U30 i zero problemów. Składanie 40 minut i działa. Czas Endera się skończył;)
Jakub
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Ender - śruby regulacyjne stołu

Post autor: Jakub »

Ale Artur Pietrzak nie zrobił recenzji u30. Więc jest mniej popularna. Na Facebooku też polecają chyba endera, o u30 jeszcze tam nie usłyszałem.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 805
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 354

Re: Ender - śruby regulacyjne stołu

Post autor: Abys »

virgin71 pisze:Ludzie, dlaczego bierzecie Endera zamiast U30?! U mnie kolejna U30 i zero problemów. Składanie 40 minut i działa. Czas Endera się skończył;)
Kupiłem Endera jak jeszcze U30 nie był popularny i nie bylo recenzji. Teraz bym sie nie zastanawiał.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
michu
Postów w temacie: 3
Posty: 22
Rejestracja: 30 maja 2019, 15:47
x 20

Re: Ender - śruby regulacyjne stołu

Post autor: michu »

virgin71 pisze:Ludzie, dlaczego bierzecie Endera zamiast U30?! U mnie kolejna U30 i zero problemów. Składanie 40 minut i działa. Czas Endera się skończył;)
Ja się kierowałem tym, że Ender 3 jest popularny i sprawdzony na wskroś. I wiadomo czego się po nim spodziewać.
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 1
Posty: 402
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 116

Re: Ender - śruby regulacyjne stołu

Post autor: carving85 »

michu pisze:
virgin71 pisze:Ludzie, dlaczego bierzecie Endera zamiast U30?! U mnie kolejna U30 i zero problemów. Składanie 40 minut i działa. Czas Endera się skończył;)
Ja się kierowałem tym, że Ender 3 jest popularny i sprawdzony na wskroś. I wiadomo czego się po nim spodziewać.
Wiadomo czego się spodziewać a i tak trafiłeś na forum z problemem którego się nie spodziewałes :-D
Abys, michu, Artu, WillingMagic, Jakub
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Ender - śruby regulacyjne stołu

Post autor: virgin71 »

michu pisze:
Ja się kierowałem tym, że Ender 3 jest popularny i sprawdzony na wskroś. I wiadomo czego się po nim spodziewać.
U30 też i wiadomo, że nie ma połowy problemów Endera:) Po prostu na forum trafiłeś za późno - po zakupie.
Jakub
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”