[Ender-3 Pro] Moja pierwsza drukarka :)

Lis
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 29 sie 2019, 20:46
x 1

[Ender-3 Pro] Moja pierwsza drukarka :)

Post autor: Lis »

Cześć
Doczekałem się przesyłki. :)
IMG_20190903_190513.jpg
Trochę mi się zeszło ze skręceniem, ale to przez przerwy. W każdym razie skończyłem późno w nocy więc uznałem że już więcej nic nie będę robił. Tym bardziej że mam kilka pytań i wątpliwości :)

1:
Te niebieskie coś? Do czego służą? Nie ma nic na ten temat w instrukcji.
IMG_20190903_234218.jpg
Jeden z nich przyczepiłem w ten sposób, nie wiem czy słusznie:
IMG_20190903_234240.jpg
2:
Czy można coś zrobić kablami zanim nie podrukuje sobie jakiegoś supportu do tego? Chodzi mi o to że boje się, że podczas drukowania te kable będą przeszkadzać w poruszaniu głowicy albo wpadną w druk? Nie wiem, ale jakoś dziwnie się układają.
IMG_20190903_234336.jpg
3:
Cały ten element który rusza się na tych trzech kółkach w poprzek drukarki i w góre i w dół.
Po pierwsze, jak to sie nazywa? Bo sama głowica to jest to małe co wystaje od sposób (głowica po ang to nozzle?). A caly ten element z wentylatorami? (plus angielska nazwa jakby mozna bylo: )). Zwróćcie uwagę że nie jest w poziomie. Czy tak ma byc? Nic tam nie mieszałem, więc nie wiem czemu tak jest. Dodatkowo cały ten element nie jest jakis sztywny na tej belce poprzecznej. Mozna go poruszac gora dol lewo prawo, chociaz nie ma szans aby spadl. Tak jakby te kółka na których się porusza nie stykały się równo z "podłożem".
IMG_20190903_234450.jpg
4:
Tutaj widać jak naciągnieta jest taśma na tej belce poprzecznej po której chodzą wyżej wspomniane kółka. Czy powinna byc bardziej? Jak to naciągnąć?
IMG_20190904_000424.jpg
5: Jak wypoziomować drukarke? I nie mowie o stoliku, ale o tym że delikatnie się giba na płaskiej powierzchni. Czy jest taka opcja czy po prostu podłozyć jakiś kartonik pod jeden róg, tak jak pod nogę stołu? :)

To by było na tyle, a tymczasem jak dziś wrócę z pracy to się biore za wyeliminowanie szpary i poziomowanie stołu... noi drukujemy :) hehe
Pozdro, i z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 805
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 354

Re: Mója pierwsza drukarka :)

Post autor: Abys »

1.OK ale najlepiej je wymienić na lepszej jakości albo wydrukować zaciski rurki, dużo lepiej trzymają.
Takie zaciskanie trytką też nic nie daje albo da na chwilę.

2.Są łańcuchy* do druku

3.Karetka

4.Taśma? A nie pasek? haha
Jak strunę.

5.A jak myślisz?
Na początek dużo lektury bo jak ty na pasek mówisz taśma to jesteśmy daleko z tyłu.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
ndn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 109
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:12
x 4

Re: Mója pierwsza drukarka :)

Post autor: ndn »

Ad5 - najlepiej postawić na płaskiej powierzchni zluzować śruby które fabrycznie skręcili w profilach, wyprostować i skręcić ponownie.
michu
Awatar użytkownika
michu
Postów w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 30 maja 2019, 15:47
x 20

Re: Mója pierwsza drukarka :)

Post autor: michu »

Ja tylko zwrócę uwagę, że docisk rolek można (a nawet trzeba) wyregulować. Nie może to latać jak chce i mieć luzów. Każdy element z rolkami musi dać się przesuwać, ale nie być luźny.
Niektóre rolki mają nakrętki acentryczne
Obrazek

Docisk rolki reguluje się przekręcając lekko taką nakrętkę. (Kluczem z zestawu).
Obrazek
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [Ender-3 Pro] Moja pierwsza drukarka :)

Post autor: FlameRunner »

Po pierwsze wróć do swojego poprzedniego wątku: viewtopic.php?f=5&t=4803 i jeszcze raz wszystko powoli przeczytaj.

1. Dobrze zapiąłeś, przy głowicy też daj. Mam wątpliwości, na ile to pomaga tym złączkom, ale na pewno nie zaszkodzi.

2. Kabel idący do wózka głowicy przypinasz przy ekstruderze, patrz obrazek poniżej. Wszystkie kable idące do elementów przy belce X puszczasz bokiem, żeby stół nie miał możliwości zawadzenia o nie. Ja je złapałem gumką recepturką do profilu nad którym przechodzą, sprawdziło się zaskakująco dobrze.
ender-3 uchwyt kabla przy ekstruderze.jpg
3. To wózek głowicy i pewnie musisz wyregulować rolki (patrz: poprzedni wątek).

4. Pasek zębaty! Tak "na czuja" naciąga się to aż potrącony zacznie wydawać dźwięk - jak struna basowa. Są modele regulowanych napinaczy, ale można sobie poradzić luzując na końcu belki X element z łożyskiem (na którym pasek zawraca), naciągając go i przykręcając ponownie.

5. Bo my Ci zapomnieliśmy powiedzieć, że tę drukarkę trzeba poskładać nie zgodnie z instrukcją producenta, tylko poskładać dobrze i prosto? Ups... Trzeba się wspomagać stworzonymi przez społeczność materiałami typu: https://www.youtube.com/watch?v=me8Qrwh907Q , od razu jednak zaznaczam, że nigdy nie oglądałem tego filmiku w całości, więc nie gwarantuję, że jego treść jest kompletna i bez błędów.
Lis
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 29 sie 2019, 20:46
x 1

Re: [Ender-3 Pro] Moja pierwsza drukarka :)

Post autor: Lis »

Dobrze wiem że to nie taśma :) Pisząc nie mogłem znaleźć odpowiednio słowa a że zależało mi na czasie to napisałem taśma. Ale to w sumie nie zmienia faktu że tak, mam dwie lewe ręce jak to mawiają, dlatego kupiłem zabawkę a nie produkt za kilka tysięcy :)

Drukarkę składałem z instrukcji oficjalnej posiłkując się filmami na YT, w zasadzie więcej robiłem z YT niż z instrukcji papierowej od producenta, więc myślę że nie jest źle.
Po napisaniu tego posta, jak wpadłem jeszcze do domu na chwile to nie moglem sie powstrzymać i trochę pokombinowałem.
Wypoziomowałem stół, wyregulowałem wózek głowicy który śmiga po poprzecznej belce i już się nie rusza i jest poziomy.
Puściłem pierwszy druk z filmu o poziomowaniu stołu i wszystko ładnie działa.
Jeszcze kilka godzin w pracy i jak wrócę do domu to będę się bawił dalej.
Pozwolę sobie informować o postępach lub porażkach a jutro pewnie wrzucę jakieś zdjęcia z tego co wyszło, o ile coś wyjdzie :)

P.s
Jest tak jak mówiłem w poprzednim wątku. Jak mam drukarkę przed sobą i mogę na nią spojrzeć to więcej rozumiem z tego wszystkiego co tam pisaliście. Wydaje mi się że większość zrobiłem (poza wymianami części bo oczywiście takowych nie mam)

P.s 2
Dziś czeka mnie jeszcze zniwelowanie przerwy nad głowicą i nie ukrywam że trochę się tego boje :), mam nadzieje że nic nie popsuje. AA i jeszcze napnę bardziej pasek_zębaty :), znalazłem już film na YT jak gość to robi więc jakoś sobie poradzę.

P.s 3
5. Bo my Ci zapomnieliśmy powiedzieć, że tę drukarkę trzeba poskładać nie zgodnie z instrukcją producenta, tylko poskładać dobrze i prosto? Ups...
AA bo ja wam zapomniałem w tamtym wątku powiedzieć że jestem totalna noga z jakichkolwiek prac mechanicznych/ręcznych i jestem raczej psujek :) ups.. ;) Ale mam nadzieje że tutaj nie będzie tak źle ;]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”