Ender 3 - wymiana Hotend'u/głowicy

Sison
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2019, 23:11

Ender 3 - wymiana Hotend'u/głowicy

Post autor: Sison »

Szanowni Koledy,

wydaje mi się, że wymiana głowicy w enderze bardzo dobrze zrobi tej drukarce. Obecnie, mimo małego moda na chłodzeniu poprzez umieszczenie pod dyszą tego chłodzącego krążka wydrukowanego ;) (nazywa się to fachowo jakoś?), nie potrafi ładowarka solidnie skalibrować temp. PID.

Pytanie pierwsze. Jak stwierdzić, która dysza będzie lepsza/gorsza? Jest na to jakieś kryterium czy tylko cena lub opinie?
Taka prosta jak https://www.3djake.pl/micro-swiss/all-m ... -dla-cr-10 będzie lepsza / gorszą od oryginalnej? Jest jakieś minimum jakie trzeba wydać. I serio : dlaczego te głowice takie drogie? :D :O

Pytanie drugie. Czy poza nowym hotendem muszę pomyśleć o jakimś rozmairze nowej rurki teflonowej czy np. tego gwintu na rurkę?
Są jakieś standardy czy każda rurka ma inne średnice etc?
Nie wiem w jakie graty się zaopatrzyć do takiego moda.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 805
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 354

Re: Ender 3 - wymiana Hotend'u/głowicy

Post autor: Abys »

Dlaczego myślisz że wymiana zrobi bardzo dobrze? Ja jadę na stocku(głowica)EDIT: przepraszam jest jeszcze łącznik od TDI, zobacz moje wydruki jak chcesz.
Bardziej bym się zastanowił nad wymianą ekstrudera, który prędzej czy później padnie bo jest plastikowy.
Czy dysza jest dobra to liczą się zdjęcia i opinie, ciężko stwierdzić i najlepiej samemu sprawdzić i w ręce zobaczyć jak ją wykonali.
Masz różne średnice rurek, mocowań/zacisków do nich kwestia dobrania odpowiedniej do gwintu jaki będzie.
Podejrzewam że masz z czymś problem, chcesz wymieniać części ale może nie trzeba całej głowicy a np. łącznik.
Prawdopodobnie wiem z czym walczysz, ze szczeliną która powstała i nie ekstruduje ci filamentu.


viewtopic.php?f=67&t=3805

Głowica nie jest jakaś świetna, ale na początek wystarczy.
Polecam wymienić łącznik, na taki w którym eliminujesz tą szparę przez którą trzeba rozkręcać głowicę i czyścić..
Później już z górki :lol:
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Ender 3 - wymiana Hotend'u/głowicy

Post autor: virgin71 »

Przestrzegam przed 3DJ. To jest zagraniczny... hmmm. Niby dostaniesz zamówienie, ale przesyłka kurierem idzie dłużej niż z chin. Nie są godni polecenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”