Ender 3 MINTEMP Error

Daniel
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2019, 14:18

Ender 3 MINTEMP Error

Post autor: Daniel »

Witam kupiłem nową drukarkę Ender 3 po złożeniu i wykonania poprawnie auto home nie mogę przejść do drukowania ponieważ wyskakuję błąd : “Homing failed” PRINTER HALTED, Please reset. Na ekranie głównym piszę że drukarka jest gotowa do użycia, ale pod temperaturą stołu pokazuje -14.
Jak mogę to naprawić ? ( wszystko co jest związane z płytą główną było już zrobione ) :unknown:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 MINTEMP Error

Post autor: FlameRunner »

Sprawdź połączenie termistora stołu z płytą główną.
Daniel
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2019, 14:18

Re: Ender 3 MINTEMP Error

Post autor: Daniel »

FlameRunner pisze:Sprawdź połączenie termistora stołu z płytą główną.
wszystko do płyty jest przyklejone klejem jakimś i się wszystko trzyma mocno
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Ender 3 MINTEMP Error

Post autor: dziobu »

Termistor jest uwalony, albo jest źle wpięty. Albo w konfiguracji coś jest nie tak (niewielka szansa, no ale zawsze jakaś jest).

To że jest jakiś klej to nie oznacza że pomiędzy wtyczką a pinami jest styk. Może też być gdzieś kabel pęknięty. Tak czy owak musisz to sprawdzić.
Daniel
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2019, 14:18

Re: Ender 3 MINTEMP Error

Post autor: Daniel »

dziobu pisze:Termistor jest uwalony, albo jest źle wpięty. Albo w konfiguracji coś jest nie tak (niewielka szansa, no ale zawsze jakaś jest).

To że jest jakiś klej to nie oznacza że pomiędzy wtyczką a pinami jest styk. Może też być gdzieś kabel pęknięty. Tak czy owak musisz to sprawdzić.
A warto się tym zająć ( ciężko to naprawić ), czy lepiej oddać do gwarancji ? - albo do jakiegoś sklepu elektronicznego, bo ja się zbytnio na tym nie znam :)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Ender 3 MINTEMP Error

Post autor: dziobu »

Nie obraź się, ale jeśli zadajesz takie pytanie to oddaj ją na gwarancji albo wymień na sprzęt który nie wymaga grzebania (Ultimaker, Zortrax).
Ta drukarka nie jest bezobsługowa. W tej klasie sprzętu sterta kabelków, części, zaciskarka, lutownica czy miernik to taki pakiet minimalny.
FlameRunner
Daniel
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2019, 14:18

Re: Ender 3 MINTEMP Error

Post autor: Daniel »

dziobu pisze:Nie obraź się, ale jeśli zadajesz takie pytanie to oddaj ją na gwarancji albo wymień na sprzęt który nie wymaga grzebania (Ultimaker, Zortrax).
Ta drukarka nie jest bezobsługowa. W tej klasie sprzętu sterta kabelków, części, zaciskarka, lutownica czy miernik to taki pakiet minimalny.
Miałem kiedyś anet a6 i coś tam potrafię robić przy takich drukarkach ale na etapie podstawowym ;). Jeszcze jedno pytanie czy zasilacz może mieć coś do tego, bo użyłem jakiegoś innego niż ten co był w zestawie, bo obecnie nie mam jak podłączyć bo wtyczka UK
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Ender 3 MINTEMP Error

Post autor: dziobu »

No to jak masz możliwość to zacznij od sprawdzenia czy termistor jest sprawny. To najczęstsza usterka.

Zasilacz - w tym wypadku, nie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”