Ender 3 - wyciszenie

Awatar użytkownika
griszek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 137
Rejestracja: 15 sie 2019, 05:52
Lokalizacja: Warszawa
x 80

Re: Ender 3 - wyciszenie

Post autor: griszek »

grykom pisze:W zasilaczu, mimo że wydaje on 24V to gniazdko na wentylator ma mniej niż ~12V (nie pamiętam dokładnie, chyba okolice 9V). Sprawdź sam jak to jest u siebie bo może nowe rewizje mają inaczej. Tak czy inaczej kupujesz SilentumPC Zephyr 70mm za 10zł, zmieniasz wtyczkę i gotowe. Mimo, że nie kręci się zbyt szybko to będzie to wystarczająco chłodno oraz bardzo cicho.
Zależy czyj jest zasilacz - u mnie był "prawilny" 24v 60mm
Ender 3 online
Anycubic Kossel online
MP Mini Delta online
Awatar użytkownika
Azamat
Postów w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 20 sie 2019, 19:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Drukarka: Ender 3/Photon Zero
x 3

Re: Ender 3 - wyciszenie

Post autor: Azamat »

Wymieniłem wszystkie wentylatory w Enderze3 na silientumpc zephyr. Teraz mój komp chodzi głośniej od drukarki. Płytę wymieniłem na SKR E3 dip 1.0 do tego TMC2208 na XYZ i A4988 na E. Teraz jest bajka. Jak już zostało powiedziane w tym temacie to właśnie ja myślałem że na mojej płycie 1.1.4 są TMC. :D Miałem trochę problemów z nową płytą, przy kompilacji i ustawieniu kroków. Dzięki pomocy kolegów z forum wszystko ogarnąłem i jestem zadowolony. Jedyne co mi się nie podoba to to że temperatura stołu waha się o kilka stopni, nawet po Pidtuningu. Wentylatory mam podłączone przez przetwornice stepdown. 3x 40x10 i do zasilacza 60x10. Za cenę jednego Noctua masz komplet eleganckich wentylatorów.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 - wyciszenie

Post autor: FlameRunner »

Azamat pisze:Wymieniłem wszystkie wentylatory w Enderze3 na silientumpc zephyr.
Przecież to ledwo wieje...?
Abys
Awatar użytkownika
Azamat
Postów w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 20 sie 2019, 19:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Drukarka: Ender 3/Photon Zero
x 3

Re: Ender 3 - wyciszenie

Post autor: Azamat »

Masz rację nie są to mocne wentylatory, ale Noctua np. podobno też słabiutko daje. Co do wydruków to nie zauważyłem żadnych problemów. Używam takiego chłodzenia: https://www.thingiverse.com/thing:2683629/.
Awatar użytkownika
grykom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 43
Rejestracja: 26 lip 2019, 08:32
Drukarka: Ender 3
x 26
Kontakt:

Re: Ender 3 - wyciszenie

Post autor: grykom »

U mnie zephyr 40mm na hotendzie podkręcony na 14V wieje tak samo lub nawet mocniej co oryginalny 24V. Nie muszę mówić który jest cichszy ;)
Zapraszam na moją stronę https://www.ender3.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”