Ender 5 - problem z ruchem X i Y

Kaeltaz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 38
Rejestracja: 20 sie 2019, 00:08
x 1

Ender 5 - problem z ruchem X i Y

Post autor: Kaeltaz »

Witam
Podczas ręcznego przesuwania wózka X czy całej belki Y występują takie jakby delikatne zatrzymania, coś jakby rolki były z jednej strony delikatnie płaskie i zatrzymywały się w tym miejscu na V-slocie. Jest to oczywiście nie jakiś bardzo mocny efekt ale wyczuwalny. Podczas pracy drukarki nie widać tego efektu. Jak to wyeliminować i czy ktoś z was się z tym spotkał ??

Walczę z nierównymi ścianami na wydruku czy to może być problemem?
PS. zamontowałem wcześniej górne łożysko śruby napędowej, czy mogłem tym nieświadomie popsuć jakość wydruku?
Awatar użytkownika
grykom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 43
Rejestracja: 26 lip 2019, 08:32
Drukarka: Ender 3
x 26
Kontakt:

Re: Ender 5 - problem z ruchem X i Y

Post autor: grykom »

Rolki regulujesz mimośrodami. One już tak mają, że co jakiś czas trzeba je przeczyścić/wyregulować. Ja dopiero po zamontowaniu prowadnic mam jako taki spokój (Ender 3)
Łożysko śruby zdemontuj, śruba potrzebuje trochę pracować.
Zapraszam na moją stronę https://www.ender3.pl
Awatar użytkownika
Dawid.S
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 198
Rejestracja: 13 lut 2019, 19:11
Lokalizacja: Gdańsk/Olsztyn/Inowrocław
x 42

Re: Ender 5 - problem z ruchem X i Y

Post autor: Dawid.S »

Kaeltaz pisze:Walczę z nierównymi ścianami na wydruku czy to może być problemem?
PS. zamontowałem wcześniej górne łożysko śruby napędowej, czy mogłem tym nieświadomie popsuć jakość wydruku?
Zdemontuj to łożysko i odwróć cały napęd osi Z do góry nogami tak byś slinik miał u góry i stół zaczynał ruch od niego gdzie śruba jest stabilna.
Akademickie rozważania zawsze bywają korzystne dla studiujących temat :geek:
Kaeltaz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 38
Rejestracja: 20 sie 2019, 00:08
x 1

Re: Ender 5 - problem z ruchem X i Y

Post autor: Kaeltaz »

Czyli rozumiem że tym: https://www.thingiverse.com/thing:3611210 tylko szkodzę sobie i pogarszam jakość?
Kaeltaz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 38
Rejestracja: 20 sie 2019, 00:08
x 1

Re: Ender 5 - problem z ruchem X i Y

Post autor: Kaeltaz »

IMG_6566.jpg
Po zdjęciu mocowania wydruk jakby się poprawił, ale mam jeszcze problem z jedną linią gdy kończy się podstawa (8 linia od spodu bo tyle lini mam ustawione podstawy przy warstwie 0.15) oraz pogrubionych narożnikach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”