Ender 3 mam i ja ... problemy

Nabuch
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2019, 12:09

Ender 3 mam i ja ... problemy

Post autor: Nabuch »

Witajcie wczoraj przyszedł mi ender 3 . Złożyłem go bez większych problemów i odpaliłem. Wszystkie osie poza ekstruderem chodzą . Rozumie że wchodząc w menu i ruchy osi powinienem ruszyć eksteuderem na zadaną długość. Czy trzeba coś ustawiać przed 1 uruchomienie czy zanosi się na jakieś problemy. Z góry dzieki za podpowiedzi . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 mam i ja ... problemy

Post autor: FlameRunner »

Nabuch
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 2
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: Ender 3 mam i ja ... problemy

Post autor: Janek_Porzycz »

Zeby ruszyc ekstruderem musisz rozgrzac hotend. Jest blokada na zimno
Nabuch
Nabuch
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2019, 12:09

Re: Ender 3 mam i ja ... problemy

Post autor: Nabuch »

Huraaaa wreszcie coś wypluło. Pewnie Was jeszcze pomęczę... Podziekował
Nabuch
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2019, 12:09

Re: Ender 3 mam i ja ... problemy

Post autor: Nabuch »

Witajcie. Troszkę już drukowałem ale ostatnio dopadł mnie następujący problem . Zrobiłem mały upgrade drukarki tj aluminiowe ramie ekstrudera, sprężynki te żółte z alliexpres, "wygładzacze" . Na początku wszystko było ok ale teraz pojawił mi się problem z poziomowaniem stołu. Robię auto home i ustawiam stół na włączonej drukarce na kartkę papieru. Czasem zrobię 1 wydruk czasem wcale się nie uda i dysza ustawia się w innej odległości od stołu. Miałem tak że był to nawet ok 1 mm . Dodam że na początku miałem szybę ale ze względu na problemy z przyczepnością zrezygnowałem z niej na konto zwykłej podkładki . Szyba też wydawała mi się krzywa . Boki ok a środek zacierał . Na podkładce na odwrót środek wklęsły. Ktoś miał taki problem i może coś podpowiedzieć ?
Problem poboczny który mogę obejść to wczytywanie temperatur i prędkości wentylatora. Generuję pliki w programie cura. Po odczycie przez "print form TF card" powstaje problem że pomimo przekazania części ustawień muszę część wklepać ręcznie przed startem .
Pozdrawiam W.
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 2
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: Ender 3 mam i ja ... problemy

Post autor: Janek_Porzycz »

Wroc do szyby. Uzywaj srodkow adhezyjnych. Krzywizne stolu mozna kompensoqac instalujac bltouch :) Co do ustawien to masz w curze first layer temp i obroty wentylatora. Wszystko sie da poustawiac
Holgin
Postów w temacie: 1
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Ender 3 mam i ja ... problemy

Post autor: Holgin »

Jak grube było to szkło? Jak je montowałeś do stołu?
Nabuch
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 7
Rejestracja: 16 lis 2019, 12:09

Re: Ender 3 mam i ja ... problemy

Post autor: Nabuch »

Szyba była z zestawu od creality . Dostałem w gratisie . Grubość 4 mm.
Próbowałem nie wiem , ale wydaje mi się ,że ustawiając ją na kartkę był krzywy. Nie miałem nic dedykowanego do zwiększenia adhezji . Próbowałem klej w sztyfcie oraz lakier do włosów i było różnie raz się to trzymało innym razem odeszło . Czy stosując coś dedykowanego byłoby lepiej ?
Janek rozwiniesz coś na temat ustawień w curze ? Przyznam szczerze ,że nie wiedziałem poszukam . Prośba o podanie kierunku zmian , zwiększyć temperaturę i wyłączyć wentylator ? jak tak to mniej więcej o ile ?
Bltouch wygląda to ciekawie i nie opiera się na krańcówce nie mającej nic wspólnego ze stołem . Jest coś dedykowanego do endera 3 ?Trzeba wymienić płytę i zmieniać system ?
Dzisiaj wróciłem z Pet-g do PLA i idzie troche lepiej . 1 warstwa mocno rozsmarowana- znów problem z pozycjonowaniem. Trochę problemów z retrakcją ale jeszcze jestem przed wymianami złączek i rurki. Czytam trochę forum i zastanawiam się nad zmianą całego ekstrudera z hotendem chociaż cena trochę duża.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”