Ender 5 - spalony steper ekstrudrera? próba przejścia na SKR v1.3 i TMC2208

Awatar użytkownika
fesou
Postów w temacie: 3
Posty: 227
Rejestracja: 10 wrz 2019, 10:19
Lokalizacja: Kraków i okolice
Drukarka: Ender 5 (upgr)
x 163

Ender 5 - spalony steper ekstrudrera? próba przejścia na SKR v1.3 i TMC2208

Post autor: fesou »

Witam

Przesiadałem się na ekstruder BMG i gdzieś znalazłem opis, że należy zamienić kable we wtyczce. Przy próbie kalibracji kroków zaczął rzęzić ale się nie ruszył. Przekładałem jeszcze kable miejscami, ale w końcu się nie już nie ruszył. silnik działa (na wtyczce z silnika Y) kabel też działa (na silniku Y). problemem jest tylko wyjście na ekstruder z płyty.

Wnioskuję, że spalone zostały sterowniki.

Mam na biurku SKR v1.3 i i stepery TMC2208. Od 2 dni nie mogę skompilować marlina, ale to temat na inny post. Czytam narazie co mogę robić nie tak. najnowszy marlin 2.0, z githuba pliki konfiguracyjne pod endera 5. Wywala błędy - właściwie jeden Myślałem, że to będzie P&P :devil:
VORON V2.4 (serial V2.5527) ::enderON 5/Legacy/Trident :: MPCNC printer under constr.
Awatar użytkownika
fesou
Postów w temacie: 3
Posty: 227
Rejestracja: 10 wrz 2019, 10:19
Lokalizacja: Kraków i okolice
Drukarka: Ender 5 (upgr)
x 163

Re: Ender 5 - spalony steper ekstrudrera? próba przejścia na SKR v1.3 i TMC2208

Post autor: fesou »

Poszło. Udało się ustawić i wgrać marlina. Czysta baza 2.0, pdf do płyty, ręczne przeniesienie charakterystyk sprzętowych endera 5. Wieczorem test w obudowie.
VORON V2.4 (serial V2.5527) ::enderON 5/Legacy/Trident :: MPCNC printer under constr.
Awatar użytkownika
fesou
Postów w temacie: 3
Posty: 227
Rejestracja: 10 wrz 2019, 10:19
Lokalizacja: Kraków i okolice
Drukarka: Ender 5 (upgr)
x 163

Re: Ender 5 - spalony steper ekstrudrera? próba przejścia na SKR v1.3 i TMC2208

Post autor: fesou »

Temat do zamknięcia - hula pięłknie :) ale cicho.
Z fajnych rzeczy, które różnią oryginalny soft od świeżego marlina:
- konfiguracja kroków z menu
- zmienna reakcja skoku pokrętła w zależności od szybkości kręcenia - wcześniej było jednostajnie, teraz bajka

PS - poprzednia płyta nie wygląda na walniętą - ciekawe co było nie tak...
VORON V2.4 (serial V2.5527) ::enderON 5/Legacy/Trident :: MPCNC printer under constr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”