Jaka płytę główna, sterowniki wybrać do endera 3

mleczyk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2020, 12:48

Re: Jaka płytę główna, sterowniki wybrać do endera 3

Post autor: mleczyk »

Siemka na forum!
rob_plk pisze:Bo v1.0 miała tam wadę (nawet pisali żeby ograniczyć moc stołu programowo bo nie wytrzymuje), w v1.2 niby poprawione.
Planuję zakup tej mb i macie jakieś potwierdzone info, że naprawili ten błąd?
mleczyk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2020, 12:48

Re: Jaka płytę główna, sterowniki wybrać do endera 3

Post autor: mleczyk »

Odpowiem sam na swoje pytanie :D
1.PNG
Wygląda na to, że faktycznie jest to poprawione w v1.2

Niestety już nie mogę edytować posta powyżej :sorry:
KamilDG
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 08 gru 2019, 21:30

Re: Jaka płytę główna, sterowniki wybrać do endera 3

Post autor: KamilDG »

Witam, ponieważ ender 3 przyszedł mi uszkodzony (prawdopodobnie walnięta była płyta) zakupiłem skr mini v 1.2 . Przepiąłem ze starej płyty wszystko tak jak było oprócz wtyczek wentylatorów (tego przy płycie głównej i tego bocznego przy dyszy), które zamieniłem miejscami bo tak wyczytałem w internecie, że te wtyczki trzeba zmaienić miejscami ze sobą. Ponieważ nie wiem jak powinien działać sprawny ender bo takiego jeszcze nie miałem, to mam kilka pytań bo wydaje mi się, że coś jest nie tak.

1.Jak włączam drukarkę to cały czas mi chodzi wiatrak główny tam przy dyszy , czy tak ma być? Nawet jak nic jeszcze nie drukuje.
2. Jak wchodzę w menu temperature i tam w fan i próbuję zwiększyć wartość to nie widzę żadnych zmian a wydaje mi się, że powinien się załączyć ten boczny wiatrak przy dyszy?

Jeśli coś mam źle to czy może to wynikać z blędnego podłączenia gdzieś? Czy te 2 czerwone kable od hotendu, które się podłącza w sekcję C można podłączyć na 2 sposoby i będzie to samo?
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1177
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 780
Kontakt:

Re: Jaka płytę główna, sterowniki wybrać do endera 3

Post autor: @GUTEK@ »

1.Wentylator chłodzący głowicę (ten 40x40x10) oryginalnie jest włączony cały czas. Dmuchawa chłodząca wydruk włącza się gdy jest potrzebna i jest regulowana programowo.
2. Jak jest dobrze podłączone i wgrany poprawnie skonfigurowany Marlin to powinna działać regulacja dmuchawy z menu.

3. Kable od grzałki obojętnie jak podłączysz (plus-minus).

Tu masz jakiś opis jak tą płytę podłączać: https://letsprint3d.net/how-to-install- ... d-ender-3/
Gibonds
KamilDG
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 08 gru 2019, 21:30

Re: Jaka płytę główna, sterowniki wybrać do endera 3

Post autor: KamilDG »

Bardzo dziękuję za szybką i szczegółową odpowiedź. Ciesze się, że ten duży wentylator ma chodzić cały czas.Tą dmuchawę boczną już ogarnąłem (głupi mój błąd był). Czyli wygląda na to, że już teraz wszystko mam ok. Dziękuję jeszcze raz za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”