Ender 3 kalibracja extrudera, flow rate

grego
Postów w temacie: 4
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Ender 3 kalibracja extrudera, flow rate

Post autor: grego »

Witam

Temat pewnie już poruszany, ale jednak nie do końca wszystko ogarniam przynajmniej w moim wypadku.

Drukując na nominalnych ustawieniach lekko mi zawyża grubość ścianki (PLA, ABS) więc flow rate ustawiam na 90%, tylko jak mierzyłem ile podaje ustawionego filamentu to wychodzi na odwrót, tzn z zadanych 10cm podaje 9 :sad: . Jak ustawie na 90% flow to czesto pierwsza warstw jest z nitek i ostatnio podziurawiona, choć grubość ścianki jest dobra. Próbowałem zmienić wielkość podawanego parametru ale nie potrafi sie to zapisać, tylko czy to ma jakieś znaczenie, w sumie flow rate zrobi to samo.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 kalibracja extrudera, flow rate

Post autor: FlameRunner »

grego
Postów w temacie: 4
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Ender 3 kalibracja extrudera, flow rate

Post autor: grego »

Dzięki
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 kalibracja extrudera, flow rate

Post autor: FlameRunner »

Ale powiedz coś więcej. ;)
Sprawa wyjaśniona? Chodziło o te 0,215*wysokość_warstwy?
grego
Postów w temacie: 4
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Ender 3 kalibracja extrudera, flow rate

Post autor: grego »

Podziękowałem za wskazanie tematów i zabieram się za walkę ;). Flow rate myślę, że teraz prawidłowo ustawie, bo wczesniej nie mogłem dojść do ładu, jak ustawiałem 0,4 to faktycznie brakowało tego filamentu na ścieżkach czy warstwach, ściany się rozdwajały itd. Nie wiem tylko co z tym podawaniem się dzieje, trochę dziwne że pobiera 9 cm na 10, a nie zaniża przy tym grubości ścianki, ba wręcz lekko zawyża i muszę zmniejszyć flow.
grego
Postów w temacie: 4
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Ender 3 kalibracja extrudera, flow rate

Post autor: grego »

Puściłem filament na sucho i co ciekawe różnica też wyszła prawie 9mm, ręcznie udało mi się zapisać w eepromie nową wartość kroków i zobaczymy co z tego będzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”