Problem z CR-10

eksświeżak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2020, 12:07
x 1

Problem z CR-10

Post autor: eksświeżak »

Nie znalazłem na forum działu dla CR -10 i dlatego piszę tu
Po wydrukowaniu 60 przyłbic drukarka mi padła. Nie wypluwa filamentu, mimo iż ta zębatka od extrudera się kręci. Nie pobiera filamentu ze szpuli. Kiedy odkręciłem i zdjąłem rurkę podającą filament zauważyłem, że filament się jednak przesuwa. Przecisnąłem przez głowice i dyszę filament czyszczący. I na siłę przeszedł. Przeciskałem do momentu wycieku z dyszy czystego filamentu czyszczącego. Mam nową dyszę i ewentualnie mogę ją wymienić, ale nie wiem, czy to ma sens i da efekt. Rurka w głowicę była wciśnięta zgodnie z zaleceniami z forum. Mam 2 drukarki. Oprócz CR-10 jeszcze Endera -3. CR-10 do tej pory drukowała dużo lepiej, a przede wszystkim szybciej. Mniej więcej 2 przyłbice w tym samym czasie, gdy Ender drukuje jedną. Przyłbice przekazuje do szpitala, pogotowia ratunkowego i sanepidu.
jakubperson
Postów w temacie: 1
Posty: 271
Rejestracja: 19 lis 2019, 20:50
x 73

Re: Problem z CR-10

Post autor: jakubperson »

Zębatka od ekstrudera się kręci ale czy popycha filament? Może sam ekstruder nabrał luzu / sprężyna nie dociska i taki tego efekt?
eksświeżak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2020, 12:07
x 1

Re: Problem z CR-10

Post autor: eksświeżak »

Popychała, ale nie miała gdzie wepchnąć. Przyczyna była w stoliku. Nie wiem dlaczego, ale ustawił się w pozycji, w której głowica nie miała gdzie wypluć filamentu. Przepuściłem przez głowicę filament czyszczący i ten zaczął być pobierany, ale nadal ledwo widoczny na stoliku. Postanowiłem sprawdzić ustawienie stolika i zauważyłem, że kartka nie wchodzi pod dyszę. Przypadkowo dotknąłem stolika i kolejne zdziwienie, bo stwierdziłem, że kolebie się na boki. Podkręciłem te kółka z dołu, stolik przestał się kołysać, ale jest kolejny problem. Skończył się zakres na regulacji śrub, a stolika obniżyć nie można. Z drukowania na razie nici. Na stoliku mam oryginalna szybkę 4 mm. Albo uda mi się tak wyregulować stolik, że da się go obniżyć, albo trzeba będzie kupić szybę 3 mm. Co było przyczyną, nie wiem.
bryan
Postów w temacie: 1
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Problem z CR-10

Post autor: bryan »

Podnieś endstop do Z o te brakujące kilka milimetrów i powinno się dać wypoziomować stolik.
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
eksświeżak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2020, 12:07
x 1

Re: Problem z CR-10

Post autor: eksświeżak »

Uniosłem trochę to ramie z karetką. Pierwsze warstwy układa idealnie, a kolejne niestety się rozwarstwiają. Już na dziś mam dość.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1793
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Problem z CR-10

Post autor: Andrzej_W »

Rozbierz głowicę i sprawdź czy ci się nie zrobila przerwa między dyszą a rurką PTFE. Lub czy sie nie zużyła szybko złączka. Ja w swoim enderze po jednej rolce petg już widzę że rurka się zmęczyła ciągłą pracą.
eksświeżak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2020, 12:07
x 1

Re: Problem z CR-10

Post autor: eksświeżak »

Ender to mi pracuje bez zarzutu. Na CR 10 drukuję teraz test. Wygląda nieźle, ale co jakiś czas wypluwa z dyszy takie coś ( po prawo od karetki ). To wina filamentu, czy jakaś inna przyczyna?
Załączniki
IMG_20200406_083706.jpg
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Problem z CR-10

Post autor: FlameRunner »

"Wypluło z dyszy" czy odpadł zgromadzony syf?
eksświeżak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2020, 12:07
x 1

Re: Problem z CR-10

Post autor: eksświeżak »

Wczoraj wymieniłem dyszę. Dodatkowo całą głowicę przeczyściłem. Pluje z dyszy. I co najdziwniejsze wszystkie testy drukuje w miarę poprawnie, a kiedy zaczynam drukować przyłbice ( lub cokolwiek innego ) przestaje w pewnym momencie kleić poszczególne warstwy i wszystko się rozpada. Spróbuję jeszcze wypoziomować ramię z karetką, a jak to nie da poprawy - odpuszczam. Nie mam już zdrowia.
Awatar użytkownika
zouk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 141
Rejestracja: 30 sty 2017, 07:03
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Drukarka: P3Steel, OMNI 3D PI
x 21

Re: Problem z CR-10

Post autor: zouk »

eksświeżak pisze:Pluje z dyszy..
Zaobserwowałeś to?
Mogę się mylić ale to wygląda na nieszczelność pomiędzy dyszą a blokiem grzewczym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”