Ender 3 skr mini e3 1.2 Marlin 2 - wątek roboczy faq kompilacji

sq4nyy
Postów w temacie: 4
Posty: 103
Rejestracja: 11 mar 2020, 19:15
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Ender3 Rack
x 5

Ender 3 skr mini e3 1.2 Marlin 2 - wątek roboczy faq kompilacji

Post autor: sq4nyy »

Niedawno kupiłem skr mini e3 1.2 i ma ona problem co najmniej z zapamiętywaniem do eepromu (procek w 1.2 ma za mało pamięci...) - ponoć wystarczy okroić kod, by zmieścić ustawienia. Brak linear advance i pewnie paru innych rzeczy włącznie z aktualizaowaniem Marlina na stronie projektu skr na githubie.
Myślę, że przy okazji można by stworzyć proste faq do kompilacji Marlina.
Czy ktoś z Was mógłby zarysować prosto co zrobić krok po kroku po wgraniu VSCode i platformio? Czy są jakieś gotowe skrypty/konfigi ładujące podstawową konfigurację pod E3? Przy okazji - czy da się ściągnąć wsad z bieżącym konfigiem z płyty przy użyciu programatora dla ułatwienia dalszych modów?

/czas dzisiaj pozwolił mi tylko na wgranie plików z githuba btt i zaktualizowanie ich najnowszymi plikami marlina, vsc też stoi/
Ender 3 Pro SKR 2.0 w docieplonej szafie 19"
ABS lover :P :devil:
bryan
Postów w temacie: 3
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Ender 3 skr mini e3 1.2 Marlin 2 - wątek roboczy faq kompilacji

Post autor: bryan »

Musiałeś pechowo kupić tą płytę - większość procesorów na tej płycie mimo że 'oficjalnie' wspiera 256 kilo to w praktyce ma 512k na pokładzie. Ja mam SKR Mini E3 i kompiluję marlina na 512k bez problemu - zapisywanie ustawień działa. Jedyne co musiałem wyłączyć w starszej wersji Marlina 2.0.x to PrintCounter, bo on mieszał w ustawieniach.
sq4nyy
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
sebaq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 71
Rejestracja: 13 mar 2020, 00:26
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Ender 3 Pro
x 5

Re: Ender 3 skr mini e3 1.2 Marlin 2 - wątek roboczy faq kompilacji

Post autor: sebaq »

Słuchaj, ja miałem podobny problem, o którym pisałem w jednym z ostatnich wątków. Używałem wersji bugfix ze strony BTT. Zainspirowany przez kolegę @bryan ponownie zabrałem się za kompilację zwykłego marlina (bez "bugfix") z oficjalnego źródła - wersja 2.0.5.3. Teraz pamięta ustawienia, jedyne co zmieniłem (poza skopiowaniem plików konfiguracyjnych dedykowanych dla tej płytki), to zakomentowanie #define HYBRID_THRESHOLD w Configuration_adv.h, żeby oś z nie "jęczała".

Edit: Oczywiście w platformio.ini ustawiłem default_envs = STM32F103RC_btt_512K, bltoucha na razie nie włączałem bo go jeszcze nie mam :)
Edit: Konfiguracje (pliki Configuration.h i Configuration_adv.h) bierzesz z githuba (konkretnie stąd: https://github.com/MarlinFirmware/Confi ... 20E3%201.2).
sq4nyy
bryan
Postów w temacie: 3
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Ender 3 skr mini e3 1.2 Marlin 2 - wątek roboczy faq kompilacji

Post autor: bryan »

Ja właśnie jestem po kompilacji 2.0.5.3 - działa spoko. Musiałem tylko na nowo puścić poziomowanie stołu i jedzie. Z hot-endem all metal z PETG ender drukuje z prędkością 100mm/s z zadowalającą jakością i co najważniejsze cicho!
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
sq4nyy
Postów w temacie: 4
Posty: 103
Rejestracja: 11 mar 2020, 19:15
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Ender3 Rack
x 5

Re: Ender 3 skr mini e3 1.2 Marlin 2 - wątek roboczy faq kompilacji

Post autor: sq4nyy »

Czyli ściągam Marlina 2.0.5.3 i dorzucam Configuration.h i Configuration_adv.h z plików z githuba Bigtreetech z katalogu Marlin +wspomniana linijka, kompiluję i upload?
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2020, 16:49 przez sq4nyy, łącznie zmieniany 1 raz.
Ender 3 Pro SKR 2.0 w docieplonej szafie 19"
ABS lover :P :devil:
bryan
Postów w temacie: 3
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Ender 3 skr mini e3 1.2 Marlin 2 - wątek roboczy faq kompilacji

Post autor: bryan »

Nie,
Konfigurację ściągasz z https://github.com/MarlinFirmware/Confi ... ease-2.0.5 to jest właściwa do najnowszej wersji marlina z githuba. Konfigi z bigtreetech są kompatybilne tylko z wersją marlina która jest w ich repo. Z wersji na wersję Marlina jednak tam się zmieniają parametry bądź ich nazwy.
sq4nyy
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
sq4nyy
Postów w temacie: 4
Posty: 103
Rejestracja: 11 mar 2020, 19:15
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Ender3 Rack
x 5

Re: Ender 3 skr mini e3 1.2 Marlin 2 - wątek roboczy faq kompilacji

Post autor: sq4nyy »

Jak długo to ma się budować? Przecież to 512KB, a mieli mi takie libki, których nawet nie używam. Już kilka razy przeleciałem tutoriale i coś mi nie gra...
Edycja: udało się skompilować za kolejnym razem bez żadnych zmian... :good:
Wielkie dzięki, Koledzy! Już zapisuje ustawienia :D
Ender 3 Pro SKR 2.0 w docieplonej szafie 19"
ABS lover :P :devil:
sq4nyy
Postów w temacie: 4
Posty: 103
Rejestracja: 11 mar 2020, 19:15
Lokalizacja: Białystok
Drukarka: Ender3 Rack
x 5

Re: Ender 3 skr mini e3 1.2 Marlin 2 - wątek roboczy faq kompilacji

Post autor: sq4nyy »

Wznawiam:

Pojawiła się fajna wtyczka Auto Build Marlin - polecam

Zasadnicze pytanie - Marlin publikuje paczkę konfigów ze wszystkimi możliwymi wspieranymi płytami - nie muszę wtedy brać plików konf. od BTT, c'nie? Właśnie skompilowałem w ten sposób, ale kwestia konfiga od BTT wciąż mnie zastanawia.
Ender 3 Pro SKR 2.0 w docieplonej szafie 19"
ABS lover :P :devil:
Awatar użytkownika
seler1500
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2019, 17:30
Lokalizacja: Jełowa k. Opola
Drukarka: Prusa A8
x 26
Kontakt:

Re: Ender 3 skr mini e3 1.2 Marlin 2 - wątek roboczy faq kompilacji

Post autor: seler1500 »

Są gotowe konfigi dla danej płyty i drukarki, więc nie trzeba od BTT. Przynajmniej dla popularnych chińczyków jak ender 3 czy ender 5.
Awatar użytkownika
comandos21
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 128
Rejestracja: 21 gru 2019, 23:30
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie
Drukarka: Ender3 SKR Mini E3

Re: Ender 3 skr mini e3 1.2 Marlin 2 - wątek roboczy faq kompilacji

Post autor: comandos21 »

seler1500 pisze:Są gotowe konfigi dla danej płyty i drukarki, więc nie trzeba od BTT. Przynajmniej dla popularnych chińczyków jak ender 3 czy ender 5.
Podlinkujesz?
Za huhu nie wiem jak się to kompiluje pod bl toucha a chcę w Pl języku menu i z działającym pid tuningiem z menu. Obecnie mam wgrany 2.0.9 ale głośniczek mi nie wydaje dźwięków :)
Ender 3 z SKR Mini e3 V2.0, Titan extruder
Ender 3 z SKR Mini e3 V1.2, Titan extruder

TMC2209,
BLTouch,
Filament sensor,
Octoprint,
Marlin bugfix 2.0.X


Pozdrawiam
Grzesiek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”