Ender 3 + SKR mini 1.2

grzess1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 25
Rejestracja: 22 lis 2019, 11:38

Re: Ender 3 + SKR mini 1.2

Post autor: grzess1 »

Chyba znalazłem :
#define MAX_BED_POWER 255
tutaj się zmieniało na 1/2 wartości ?
bryan
Postów w temacie: 8
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Ender 3 + SKR mini 1.2

Post autor: bryan »

grzess1 pisze:Chyba znalazłem :
#define MAX_BED_POWER 255
tutaj się zmieniało na 1/2 wartości ?
Jak zmienisz na mniejsza wartość to ograniczysz współczynnik wypełnienia PWM i faktycznie ograniczysz moc stołuje tylko pytanie po co?
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
grzess1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 25
Rejestracja: 22 lis 2019, 11:38

Re: Ender 3 + SKR mini 1.2

Post autor: grzess1 »

No właśnie nie mogę znaleźć tego artykułu.
Czyli zostawić ? No dobrze.
W tej chwili po kompilacji zwykłego 2.0.53 jest już w miarę dobrze.
Niestety poważny błąd to taki że po rozłączeniu połączonego programu przez USB nie wyłączają się grzałki hotendu i stołu co prowadzi do przegrzania się i awaryjnego sygnału dźwiękowego , wtedy muszę wyłączyć drukarkę z sieci.
bryan
Postów w temacie: 8
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Ender 3 + SKR mini 1.2

Post autor: bryan »

Takie coś nie powinno mieć miejsca . Grzałka musi trzymać zadana temperaturę. Po to jest PID i jak to nie działa to aż się prosi o pożar. Dalej używasz 12V grzałki w hotendzie ? To jest trudne do sterowani bo ona przy 24V oddaje 4 razy większa moc
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
grzess1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 25
Rejestracja: 22 lis 2019, 11:38

Re: Ender 3 + SKR mini 1.2

Post autor: grzess1 »

O ile się nie mylę to w enderze jest 24v na grzałkę i wiatraki, zresztą taki mam zasilacz.
Ciekawy jestem co odpowiada za to że te programy teraz nie wyłączają grzałki tak jak to było na oryginalnej płycie.
Oczywiście jeśli wyłączę grzałkę w programie a później sam program to jest ok. Lecz jeśli zamknę program to żaden się nie pyta o grzałki czy je ma wyłączyć .
bryan
Postów w temacie: 8
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Ender 3 + SKR mini 1.2

Post autor: bryan »

OK , wszystko jest a 24V, ale dla nie niepojęte jest, że płyta nie działa tak jak powinna. Ustawiasz temperaturę w programie i PID na płycie powinien na podstawie odczytu z termistora ją utrzymać sterując odpowiednio MOSFETEM, czy na hotendzie czy na stole. Nawet po odpięciu dowolnego programu sterującego powinna temperatura utrzymać się taka jak nastawiona a nie iść w górę aż do przegrzania i aktywacji THERMAL_PROTECTION. Ewidentnie coś w konfiguracji musi być nie tak, albo płyta uwalona, że nie trzyma właściwie temperatury tylko podaje napięcie na maxa.
Szczerze to bałbym się używać takiego urządzenia z obawy o pożar.
Mam E3 z tą własnie płytą MiniE3 v1.2 i nie zdażyło mi się, żeby się przegrzała i aktywowała zabezpieczenie termiczne.
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
grzess1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 25
Rejestracja: 22 lis 2019, 11:38

Re: Ender 3 + SKR mini 1.2

Post autor: grzess1 »

Czy po kupnie tej płyty ustawia się jakieś zworki itp ?
Jak działa przycisk reset ,po krótkim czy długim około 10 sek wciśnięciu nic się nie dzieje.
Repetier dalej nie działa ,a zmieniałem co się dało aby go uruchomić.
Coś mi się widzi że faktycznie ta płytka może być uwalona skoro wam bez problemu działa.
Podam z jakiej strony robiłem ustawienia do endera:
https://i.reddit.com/r/ender3/comments/ ... ?limit=500
bryan
Postów w temacie: 8
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Ender 3 + SKR mini 1.2

Post autor: bryan »

Nie ustawia się żadnych zworek jak wkłada się ją do E3. Resetu nie testowałem. Mam konfiguracje bazującą na plikach konfiguracyjnych najnowszego marlina dla mini E3 zmieniona tak gdzie mi to było potrzebne. Ale z podanego linku tez korzystałem.
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
grzess1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 25
Rejestracja: 22 lis 2019, 11:38

Re: Ender 3 + SKR mini 1.2

Post autor: grzess1 »

Po kilku dniach testów wydaje się być wszystko w porządku jeśli chodzi o temperatury.
Jedyny problem mam dalej z repetier hostem i doszła cura ,też się nie łączy a w dodatku jeśli podepnę kabel usb do drukarki to zaczyna mi piszczeć silnik osi Z.
Nic kompletnie nie grzebałem w merlinie zrobiłem podstawową konfigurację pod endera i tą płytę na bazie informacji ze strony którą wcześniej podałem.
Załączam konfigurację którą mam skompilowaną w tej chwili na bazie marlina 2.0.53 bugfix
Załączniki
Marlin.7z
(57.1 KiB) Pobrany 138 razy
grzess1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 25
Rejestracja: 22 lis 2019, 11:38

Re: Ender 3 + SKR mini 1.2

Post autor: grzess1 »

Witam.
Znalazłem troszkę czasu i przeinstalowałem windowsa, teraz repetier-host działa i wykonuje polecenia.
Widocznie sterowniki które się zainstalowały powodowały konflikt.
Dziwne jest to że teraz nie instalowałem żadnych innych, system sam zainstalował swoje i działają.
Dalej nie działa Ultimaker Cura, zawiesza się drukarka ,silniki piszczą muszę wyłączać kabel i z sieci.
Może kiedyś znajdę rozwiązanie.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”