Ender 3 - modyfikacje i problemy

bryan
Postów w temacie: 4
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Ender 3 - modyfikacje i problemy

Post autor: bryan »

Kombinacje są po to, żeby dało się właśnie ustawić płynność regulacji chłodzenia. Nie każdy materiał lubi 100%, czasem trzeba zmieniać ustawienia nadmuchu co kilka warstw w zależności od tego jaki model i z jakiego nadmuchu jest drukowany. Spróbuj drukować PETG z chłodzeniem na maxa.
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
Bulbulator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2019, 20:10
Drukarka: Ender 3 pro
x 17

Re: Ender 3 - modyfikacje i problemy

Post autor: Bulbulator »

Jeśli podłączysz gołą turbinę 5015 12V do endera 3 to nie masz płynnej regulacji? Próbowałeś w ogóle?
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 1783
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 757

Re: Ender 3 - modyfikacje i problemy

Post autor: Andrzej_W »

Bulbulator pisze:Jeśli podłączysz gołą turbinę 5015 12V do endera 3 to nie masz płynnej regulacji? Próbowałeś w ogóle?
Ciężko będzie bo Ender 3 ma zasilanie na wentylator 24V trzeba podłączać przez przetwornicę w taki sposób jak bryan napisał żeby mieć płynne sterowanie obrotami
Bulbulator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2019, 20:10
Drukarka: Ender 3 pro
x 17

Re: Ender 3 - modyfikacje i problemy

Post autor: Bulbulator »

Napiszę drugi raz. Mam podłączone 5015 12V pod Endera 3 i mam płynną regulacje. Przy 50% dmucha jak turbina 24V na 100%.
sebaq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 71
Rejestracja: 13 mar 2020, 00:26
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Ender 3 Pro
x 5

Re: Ender 3 - modyfikacje i problemy

Post autor: sebaq »

Ciekawe jest to, co piszesz. Wydaje mi się, ze nie masz racji - silnik jest sterowany PWM a nie napięciem. Ale ja się nie znam - mądrzejsi niech rozstrzygną.
Bulbulator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2019, 20:10
Drukarka: Ender 3 pro
x 17

Re: Ender 3 - modyfikacje i problemy

Post autor: Bulbulator »

Nigdy nie upieram się na 100% że mam rację. Szkoda że jestem daleko od domu i nie mam jak tego sprawdzić. W tech chwili nie dam sobie ręki obciąć, ale wydaje mi się że nadmuch na wydruk jest sterowany napięciem. Turbina 12V w enderze ustawiona na 100% wyje i dmucha jak poje!@#a. Mam w zapasie turbiny na 12V i na 24V więc mam porównanie bo testowałem.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 1783
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 757

Re: Ender 3 - modyfikacje i problemy

Post autor: Andrzej_W »

Bulbulator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2019, 20:10
Drukarka: Ender 3 pro
x 17

Re: Ender 3 - modyfikacje i problemy

Post autor: Bulbulator »

Andrzej_W pisze:
Bulbulator pisze:Jeśli podłączysz gołą turbinę 5015 12V do endera 3 to nie masz płynnej regulacji? Próbowałeś w ogóle?
Ciężko będzie bo Ender 3 ma zasilanie na wentylator 24V trzeba podłączać przez przetwornicę w taki sposób jak bryan napisał żeby mieć płynne sterowanie obrotami
Bulbulator pisze:Napiszę drugi raz. Mam podłączone 5015 12V pod Endera 3 i mam płynną regulacje. Przy 50% dmucha jak turbina 24V na 100%.
sebaq pisze:Ciekawe jest to, co piszesz. Wydaje mi się, ze nie masz racji - silnik jest sterowany PWM a nie napięciem. Ale ja się nie znam - mądrzejsi niech rozstrzygną.
To jak to jest? To mam raje czy nie mam.
Nie jestem w stanie zmierzyć obrotów, ale na słuch i na wyczucie podmuchu 5015 12V ustawiona na 100% dmucha 2X mocniej niż 5015 24V w Enderze 3.


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=UwUKFoj_suY
sebaq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 71
Rejestracja: 13 mar 2020, 00:26
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Ender 3 Pro
x 5

Re: Ender 3 - modyfikacje i problemy

Post autor: sebaq »

Może masz 2 turbiny w szeregu i przy zasilaniu 24V na każdy z wentylatorów przypada 12V? Autor tego tematu ma 1 turbinę, więc to jest chyba zupełnie inna sytuacja. U niego raczej należy obniżyć napięcie.
Bulbulator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2019, 20:10
Drukarka: Ender 3 pro
x 17

Re: Ender 3 - modyfikacje i problemy

Post autor: Bulbulator »

Turbiny są podłączone równolegle. Nie widzisz że do każdego pinu na wentylatorze są przylutowane po dwa kable? Serio? Nie trzeba żadnych przetwornic. Złożyłem, przetestowałem i się wypowiadam. Nie opieram się na domysłach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”