Creality CR-6 SE

Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Creality CR-6 SE

Post autor: McKee »

O ile mnie pamięć nie myli to nasze polskie 3DGence jest na tensometrach.
Nie słyszałem żeby ktoś narzekał. Więc pomysł wcale na nowy a sprawdzony od wielu lat. ;)
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1196
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Creality CR-6 SE

Post autor: emartinelli »

To na koniec dodam do minusów czyli taki dodatni minus, że trzeba pilnować czystej głowicy lub pamiętać aby zawsze pomiary robić na gorącej. Jak będzie jakiś glut pod głowicą całe pomiary o kant d.
mobile4you
Postów w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Creality CR-6 SE

Post autor: mobile4you »

emartinelli pisze:To na koniec dodam do minusów czyli taki dodatni minus, że trzeba pilnować czystej głowicy lub pamiętać aby zawsze pomiary robić na gorącej. Jak będzie jakiś glut pod głowicą całe pomiary o kant d.
Powinno wystarczyć przejechane rozgrzaną głowicą po mosiężnej szczotce przed pomiarem. Kilka modeli tak ma.
bryan
Postów w temacie: 1
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Creality CR-6 SE

Post autor: bryan »

W tej drukarce to podoba mi się ruchomy uchwyt na szpule. Muszę poszukać gdzieś STLa
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Creality CR-6 SE

Post autor: Zepco »

Jeszcze kilka moich groszy. Jako posiadacz 3DGence mogę powiedzieć, że rozwiązanie z tensometrami jak dla mnie jest genialne w swojej prostocie. Akurat w mojej wykorzystane są dwa grube tensometry i na nich zawieszona jest głowica. Tyle, że tam oś X jest na nieruchomej belce, więc ciężar całości nie ma znaczenia.
W Gieni głowica najpierw się nagrzewa a potem robi pomiar. Za każdym razem jest tak samo dokładny. Można też ustawić w oprogramowaniu siłę nacisku.
Gdyby nie ten sposób pomiaru do którego jestem bardzo przywiązany, to zmieniłbym już dawno w niej elektronikę na jakiegoś dueta.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1546
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 569

Re: Creality CR-6 SE

Post autor: TDI-CAD »

Z chęcią kupił bym to ale nie bardzo kumam jak?

Ap ropo odrostów to ma je czarne i aż szkoda, że je rozjaśnia do gównianego koloru... ;-)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Creality CR-6 SE

Post autor: dragonn »

Zepco pisze: Gdyby nie ten sposób pomiaru do którego jestem bardzo przywiązany, to zmieniłbym już dawno w niej elektronikę na jakiegoś dueta.
Jeśli byś tylko ogarnął elektronikę do tensometrów, a to w teorii powonień się nadać jakiś gotowy wzmacniacz do tensometrów to powinno się to i udać odpalić na Duet
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Creality CR-6 SE

Post autor: Zepco »

Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
sylwester_7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 15 kwie 2020, 22:43
x 1

Re: Creality CR-6 SE

Post autor: sylwester_7 »

TDI-CAD pisze:Z chęcią kupił bym to ale nie bardzo kumam jak?

Ap ropo odrostów to ma je czarne i aż szkoda, że je rozjaśnia do gównianego koloru... ;-)
A to nie jest tak, że póki co można zamówić tylko dorzucając się do kickstarterowego kapelusza? Jest jeszcze czas. Ale cena z wysyłką nie jest jakaś zachwycająca, ~1565 zł z dostawą we wrześniu. Można zamówić dwie i urwać dodatkowy procent! ;)

https://www.kickstarter.com/projects/10 ... rinter-kit

Choruję na drukarkę z autopoziomowaniem - miałem zamawiać jesienną Prusę Mini, gdy to zobaczyłem. I sam nie wiem - trochę się boję tych "modularnych głowic" i nowych pomysłów z chińskiego kapelusza.

A Naomi jest wporzo. Jej wygląd mi nie przeszkadza, nie czuję się też szczuty. Co do kolorów - ludzie z tamtej części świata mają często jakąś fiksację na punkcie egzotycznych (czytaj np.: europejskich) języków, nazw, muzyki, mody, kolorów włosów, etcaetera. Trza im wybaczyć, że kombinują, choć bez kombinowania wyglądają ładnie.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Creality CR-6 SE

Post autor: FlameRunner »

A co to jest

Kod: Zaznacz cały

?ref=4wn1uc
?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”