Creality CR-6 SE

Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1348
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 714

Re: Creality CR-6 SE

Post autor: JGFTW »

Wrzucam informacyjnie, pomijając odpychającą osobowość i zachowanie tego gościa to można sobie popatrzeć na zbliżenia drukarki:


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=OHLlZ39sLCo

Jak dla mnie bardzo fajnie wygląda ta maszynka.
Awatar użytkownika
sylwester_7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 15 kwie 2020, 22:43
x 1

Re: Creality CR-6 SE

Post autor: sylwester_7 »

JGFTW pisze:Wrzucam informacyjnie, pomijając odpychającą osobowość i zachowanie tego gościa to można sobie popatrzeć na zbliżenia drukarki:

Jak dla mnie bardzo fajnie wygląda ta maszynka.
Ta, Joel wygląda i zachowuje się, jakby opary topiącego się latami plastiku mu szkodziły, ale co ważniejsze - bywa merytoryczny.

Świetnie się zapowiada ta drukarka. Ciekawe, o co chodzi z tym bełkotliwym "modular nozzle". Co oni tam namieszali i jak bardzo to jest niekompatybilne ze wszystkim na rynku ;)
Awatar użytkownika
sylwester_7
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 15 kwie 2020, 22:43
x 1

Re: Creality CR-6 SE

Post autor: sylwester_7 »

Jest nowy film z (de)montażem głowicy, gdzie widać każdy komponent:


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=98O0S9MqQ58

Czy ktoś może zielonego oświecić, jak ten cudowny chiński modular design ma mi ułatwić życie? Co tu jest wyjątkowego? Żeby dostać się do hotendu, sprawdzić np. zabrudzenie, stan miejsca styku PTFE z okolicami heat-breaka w takim 4Max Pro muszę wykonać tyle samo, jeśli nie miej ruchów imbusem... Hm :roll:
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1792
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Creality CR-6 SE

Post autor: Andrzej_W »

No tak słabo jedyny plus to ten na zaciskach wentylatora.
A tak na poważnie to w zwykłym Ender 3 bez modyfikacji dostanie się do hotendu zajmowało mniej kręcenia imbusem tu tylko ułatwienie jest że można sobie kabelki po odpinać.
debi@n
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 lut 2020, 20:02
x 1

Re: Creality CR-6 SE

Post autor: debi@n »

Opłaca się kupować tą drukarkę?
Awatar użytkownika
BobekNierobek
Postów w temacie: 2
Posty: 285
Rejestracja: 21 lip 2017, 18:03
Drukarka: AM8
x 237

Re: Creality CR-6 SE

Post autor: BobekNierobek »

Kupiona pod koniec października dzisiaj się popsuła w sumie po kilkunastu godzinach pracy.
Nastawiłem na pewniaka drukowanie i dysza przeorała mi stół.
Przestała działać funkcja autopoziomowania. Dysza wali w stół blokując silniki lub jak nawet wypoziomuje jeden z punktów to po chwili drukarka się wiesza, ekran nie reaguje.
debi@n
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 lut 2020, 20:02
x 1

Re: Creality CR-6 SE

Post autor: debi@n »

A ja jestem szczęśliwym posiadaczem tej drukareczki :) Kupiłem ją bo na pepperze ktoś wstawił promocję z tomtopu, że z niemiec można ściągnąć sobie za dobrą cene. Więc wziąłem :cool2: Nie żałuję. Auto-poziomowanie - bajka. Nie muszę 30 minut ze szczelinomierzem bujać się z wydrukiem żeby wyszedł dobrze, tylko włączam program "leveling" czekam chwilę po czym mogę zacząć drukowanie. No normalnie bajka :)
Jakość druku też jest na wysokim poziomie. Wydrukowałem parę elementów i jak ktoś się mocno nie przypatrzy to nawet się nie zorientuję, że jest coś wydrukowane :D
Ponadto drukarka jest zrobiona w taki sposób, że wyciągasz ją z pudła i drukujesz. Nie musisz się bawić w jakieś modyfikacje i cuda.
Jedyne czego mi brakuje to możliwości wgrywania gcode za pomocą wifi :) Bo wyciąganie karty, przekładanie strasznie mnie męczy.
BobekNierobek
Awatar użytkownika
BobekNierobek
Postów w temacie: 2
Posty: 285
Rejestracja: 21 lip 2017, 18:03
Drukarka: AM8
x 237

Re: Creality CR-6 SE

Post autor: BobekNierobek »

Można do niej chyba dokupić Wifi box
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”