aktualizacja Marlin v2.0.5.3 + BLTouch

Mati
Postów w temacie: 6
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: aktualizacja Marlin v2.0.5.3 + BLTouch

Post autor: Mati »

SanityCheck to plik odpowiedzialny za wstępne sprawdzenie poprawności konfiguracji w trakcie kompilacji (mówiąc w dużym uproszczeniu). Nie powinno się go modyfikować.
sgarwa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2019, 06:44
Lokalizacja: Stargard
Drukarka: Ender 3

Re: aktualizacja Marlin v2.0.5.3 + BLTouch

Post autor: sgarwa »

i dalej błąd (cofnąłem zmiany w pliku SanityCheck )
Załączniki
Error.png
bryan
Postów w temacie: 4
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: aktualizacja Marlin v2.0.5.3 + BLTouch

Post autor: bryan »

Musisz sprawdzić wcześniej co Ci się wywaliło w trakcie kompilowania poszczególnych modułów, tutaj nie dało rady zintegrować obrazu systemu.
sgarwa
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
sgarwa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2019, 06:44
Lokalizacja: Stargard
Drukarka: Ender 3

Re: aktualizacja Marlin v2.0.5.3 + BLTouch

Post autor: sgarwa »

bryan pisze:Musisz sprawdzić wcześniej co Ci się wywaliło w trakcie kompilowania poszczególnych modułów, tutaj nie dało rady zintegrować obrazu systemu.
ok jutro na spokojnie usiądę i wszystko zrobię jeszcze raz po kolei ... dzięki za pomoc
bryan
Postów w temacie: 4
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: aktualizacja Marlin v2.0.5.3 + BLTouch

Post autor: bryan »

Ściągnij sobie marlina z githuba i do tego właściwą paczkę configów - są w oddzielnym repo. Wrzuć do katalogu odpowiednie configi. Zmień tylko to, co musisz - dla bltouch + kroki ekstrudera. Nie zmieniaj niczego w kodzie marlina ani w innych konfigach żeby sprawdzić czy Ci się dobrze kompiluje.
Generalnie to nie jest żadnej rocket science. CO ciekawe - dostępne konfigi do 2.0.5.3 na githubie marlina nieco się różnią niż oficjalne konfigi to 2.0.5.3 dostępne na stronie bigtreetech - różnice są minimalne, ale jednak są.
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
Mati
Postów w temacie: 6
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: aktualizacja Marlin v2.0.5.3 + BLTouch

Post autor: Mati »

Tu robi się update firmware poprzez umieszczenie pliku firmware.bin na karcie pamięci i następnie reset płyty. Opcja upload, którą wybrałeś próbuje wykorzystać programator stlink, którego jak mniemam nie posiadasz.
sgarwa
sgarwa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2019, 06:44
Lokalizacja: Stargard
Drukarka: Ender 3

Re: aktualizacja Marlin v2.0.5.3 + BLTouch

Post autor: sgarwa »

uff ... udało się działa, dla osi Z autohome z BLTouch i bed leveling 25 próbek automatycznie działa ....ale:
muszę ustawić offset dla Z -2.68 myślałem, że wartość tą wpiszę w
#define NOZZLE_TO_PROBE_OFFSET {-38,-9, -26 }
to załatwi problem ale nic się nie zmieniło.
Druga sprawa test wydruku pierwszej warstwy - wstępnie wypoziomowałem stół zrobiłem bed leveling i zapuściłem wydruk... niestety pierwsza warstwa wychodzi do kitu w przedniej części stołu się odkleja i po środku z lewej ... myślałem że BLTouch załatwi problem poziomowania stołu :( a tu porażka
Mati
Postów w temacie: 6
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: aktualizacja Marlin v2.0.5.3 + BLTouch

Post autor: Mati »

Z offset zapisuje się w eepromie (np. z poziomu repetier hosta). Czujnik poziomowania eliminuje problem krzywizny stołu, ale nie eliminuje innych przyczyn problemów z adhezją. Czasem trzeba jednak ten stół wyczyścić i psiknąć jakimś środkiem adhezyjnym :)
A druga sprawa, jeśli nie dajesz g29 w każdym wydruku to musisz tą mapę po poziomowaniu najpierw zapisać do pamięci, a potem w g-codzie startowym załadować:
G28 ; home all axes
M501 ;Laduj ustawienia z EEPROM
M420 S1 ;wlacz poziomowanie stolu
sgarwa
sgarwa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2019, 06:44
Lokalizacja: Stargard
Drukarka: Ender 3

Re: aktualizacja Marlin v2.0.5.3 + BLTouch

Post autor: sgarwa »

Mati pisze:Z offset zapisuje się w eepromie (np. z poziomu repetier hosta). Czujnik poziomowania eliminuje problem krzywizny stołu, ale nie eliminuje innych przyczyn problemów z adhezją. Czasem trzeba jednak ten stół wyczyścić i psiknąć jakimś środkiem adhezyjnym :)
dzięki za podpowiedź .. stół wyczyściłem i zamiast środka adhezyjnego naklejam taśmę na szybę.
Masz racje cofnę się jeszcze bardziej .. sprawdzę czujnikiem zegarowym wszystkie osie, skalibruję ponownie ekstruder, sprawdzę flow rate i dopiero wtedy zrobię wydruk testowy
sgarwa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2019, 06:44
Lokalizacja: Stargard
Drukarka: Ender 3

Re: aktualizacja Marlin v2.0.5.3 + BLTouch

Post autor: sgarwa »

jeszcze jedno pytanie
w chwili obecnej mam włączoną opcję #define AUTO_BED_LEVELING_BILINEAR - bo tylko przy niej działa mi automatyczne poziomowanie stołu.
Jak włączyłem #define MESH_BED_LEVELING to musiałem ręcznie poziomować stół. czy te funkcje się bardzo różnią ??? i jest opcja MESH z wykorzystaniem BLTouch ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”