Ender 3X - problem z odklejającym się wydrukiem.

Matlej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 01 mar 2020, 19:41

Re: Ender 3X - problem z odklejającym się wydrukiem.

Post autor: Matlej »

Jacenty pisze:Jako że jestem w tym nowy, witam się ze wszystkimi i od razu proszę o radę jak przewalczyć problem.

Podczas wydruku PLA na szkle - model odkleja się.
Zaginają się zewnętrzne krawędzie a później cały model traci przyczepność.

Próbowałem przy temp. stołu 50 i 70 stopni - ten sam efekt.

Co ciekawe jeśli nie używam szkła tylko tej drugiej powierzchni (nie mam pojęcia co to), to jest ok. Plastik trzyma się dosyć dobrze.

Myślałem że może chodzi o za wysoką odległość dyszy, ale chyba to nie to.

Ktoś może mi z tym pomóc?
Miałem dokładnie to samo. Kupiłem NeedIT 3d i przed każdym drukowaniem psikałem delikatną mgiełką na stół. Problem zniknął. :DD
Dodatkowo z odklejaniem się rogów miałem problemy, bo miałem przeciąg w domu (drukarka stoi zaraz pod oknem). Od kiedy zacząłem zamykać okno pod czas drukowania problem odszedł w niepamięć :DD
bryan
Postów w temacie: 1
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Ender 3X - problem z odklejającym się wydrukiem.

Post autor: bryan »

Generalnie na zdjęciu widać ze jest za wysoko dysza nad stołem przy 1 warstwie. Spróbuj obniżyć głowice i jeszcZe raz wypoziomować stół. Ważne jest też zeby mieć ta warstwę adhezyjna czysta i odtłuszczoną, wtedy na gorąco trzyma jak wściekła, a na zimno puszcza. Chyba ze drukujesz z ultrPLA to wtedy odchodzi wydruk ze szkłem :)
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1783
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 756

Re: Ender 3X - problem z odklejającym się wydrukiem.

Post autor: Andrzej_W »

Mi na tej warstwie adhezyjnej od Creality nigdy się PLA nie trzymał pomógł dopiero HEGRON jedynie co się trzymało to PET który w końcu ją zniszczył.
Są na https://www.thingiverse.com/ różne modele do poziomowania stołu dzięki którym po wypoziomowaniu stołu z poradnika który ci polecił
FlameRunner pisze:Co do kartki, zwróć uwagę, żeby nie ustawić stołu za nisko o jej grubość.
viewtopic.php?f=70&t=5415
można sobie doregulować w czasie ich drukowania poprawiając pokrętłami w trakcie druku.
Ender ma tak ustawione pokrętła regulacyjne że można ustawić równą pierwszą warstwę
Jacenty
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 8
Rejestracja: 26 maja 2020, 23:39
x 1

Re: Ender 3X - problem z odklejającym się wydrukiem.

Post autor: Jacenty »

Obniżenie głowicy załatwiło problem.
FlameRunner
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”