Kalibracja ekstrudera

Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Kalibracja ekstrudera

Post autor: McKee »

Zmienił ekstruder, więc jeżeli obwód radełka się zmienił (co w tym wypadku jest bardzo prawdopodobne) to i kroki należało dopasować do nowego ekstrudera.
Tylko wyciągnięte wnioski ("rozwiązaniem było ...") są całkowice błędne -> porada do śmietnika.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Kalibracja ekstrudera

Post autor: Stanley_B »

Noooo nie jestem przekonany do końca. Ostatnio miałem też strzelanie po paru warstwach.
FIlament zaczął płynąć jakiś gumowaty, o nierównej grubości a extruder oszalał.
Poszła w ruch igła do przetykania i filament czyścik. Był syf w filamencie i blokował.

Sprawdzałeś czystość głowicy? Dokręcałeś ją na gorąco?
Kinfolk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 31 maja 2020, 07:52

Re: Kalibracja ekstrudera

Post autor: Kinfolk »

Prawda - nie dodałem, że zmieniłem estruder na metalowy. Zmieniłem też gardziel w hotend. Byłem też za bardzo optymistyczny - problemy są - ale inne.
1. pierwsze kilka sekund wydruku - nie podaje dobrze filamentu - powoduje to trochę zamieszania.
2. po tych wszystkich zmianach nie mogę wypoziomować stołu. Robię "na kartkę" a potem reguluję g-codem - ale cały czas jest za daleko (nie wiem czy to możliwe żeby coś się "samo" zmieniało między kolejnymi próbami?)
3. Przy wydruku testowym (piesek z karty SD od Ender 5)wyglądało dobrze - do czasu aż estruder zaczął znów strzelać i gubić linie - aż drukował w powietrzu.
Co może powodować zły przepływ? na początku jest dobrze a potem klops...

Wszystko dokręcałem kilak razy - mogę składać hotend po ciemku ;) Ale - urwałem termistor i go wymieniłem - jak sprawdzić czy podaje właściwą temperature?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”