Ender 5 wklęsły stół

kazmisz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2020, 22:29

Re: Ender 5 wklęsły stół

Post autor: kazmisz »

Przepraszam pisałem na telefonie i nie sprawdziłem później co tam wyszło z tego posta ;/
Miało być tak:
Ok panowie, wczoraj posiedziałem trochę przy drukarce i okazało się, że odwaliłem jak młody bo miałem zablokowaną rurkę ptfe przy podajniku filamentu. Filament sobie jechał razem z tą rurką przez co nie był praktycznie podawany na dysze, w Anecie A6 nie było tej rurki to i tym się nie przejmowałem zbytnio, także poszły pierwsze wydruki, stół udało mi się wypoziomować chociaż wydaje mi się że najlepiej będzie zainwestować w bl touch. Mam pytanie jeszcze odnośnie tych szybkozłączek do ptfe, czy tam jest gwint m6 czy m10 bo czytałem podpięty temat że w enderze trzeba je wymienić na inne, i czy np taka https://tinyurl.com/y6q6bcc7 będzie odpowiednia? Czy może jeszczę jakaś inna.
Dzięki wszystkim za pomoc myślę że zostanę na forum trochę dłużej.
Pozdrawiam i przepraszam za ten wcześniejszy post bez ładu .
szymin89
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 36
Rejestracja: 22 lut 2020, 18:24
Drukarka: Ender 3 Pro
x 1

Re: Ender 5 wklęsły stół

Post autor: szymin89 »

kazmisz pisze:Dziękuję serdecznie za odpowiedzi, panowie wypoziomowakem stół i rogi są ustawione że przesuwając kartkę a4 pod dysza jest opór delikatny, a na środku stołu jest wglebienie, podjezdzając dysza na środek stołu karta lata bez oporów, sprawdzalen jeszcze właśnie kładąc na stole długi prosty element od rogu do rogu że na środku stołu jest przeswit, założone jest szkło endera ktorego nie mogę właśnie teraz oderwać wygląda jakby było przyklejone , dodam jeszcze że szkło było dodatkowe a w oryginale była matamagnetyna która zdjąłem i położyłem szkło i nie mogę go teraz odkleić.
Jak wrócę do domu to przedstawienia
Wielkim błędem było kładzenie szkła na stół magnetyczny. Pod wpływem temperatury przykleiło się szkło do stołu, możesz je oderwać ale na 99% uszkodzisz powłokę stołu.
Jeśli nie drukujesz na kantach stołu to wypoziomuj go tak żeby na środku filament się trzymał, przynajmniej do czasu aż zaopatrzysz się w nowe szkło.
kazmisz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2020, 22:29

Re: Ender 5 wklęsły stół

Post autor: kazmisz »

szymin89 pisze: Wielkim błędem było kładzenie szkła na stół magnetyczny. Pod wpływem temperatury przykleiło się szkło do stołu, możesz je oderwać ale na 99% uszkodzisz powłokę stołu.
Jeśli nie drukujesz na kantach stołu to wypoziomuj go tak żeby na środku filament się trzymał, przynajmniej do czasu aż zaopatrzysz się w nowe szkło.
I faktycznie uszkodziłem powłokę stołu magnetycznego delikatnie, mam nadzieje że nie wpłynie to na dalsze użytkowanie, i zrobiłem tak że obróciłem szkło do góry nogami ponieważ z tej strony która powinna być na wierzchu powłoka jest delikatnie chropowata, a strona spodu jest gładka jak zwykłe szkło i ta gładka powierzchnia pod wypływem temperatury właśnie się przykleja do tej powłoki magnetycznej natomiast chropowata nie robi tego, tylko szkoda że nie piszą o tym w instrukcji, jutro i tak ide do szklarza żeby wyciął mi szkło na ten stół, tylko znowu co historia będzie mogła się powtórzyć i co można zrobić aby tak się nie stało, czy na stół magnetyczny coś jeszcze innego położyć żeby szkło się do niego nie przykleiło?
szymin89
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 36
Rejestracja: 22 lut 2020, 18:24
Drukarka: Ender 3 Pro
x 1

Re: Ender 5 wklęsły stół

Post autor: szymin89 »

Szkło kładź na podkładkę adhezyjną.

Obecnie sam mam szkło na tej powłoce magnetycznej ale chcę ja zerwać i stół przeszlifować żeby był równy.
Krvtk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 07 cze 2020, 20:37

Re: Ender 5 wklęsły stół

Post autor: Krvtk »

Hej. Używam ori szkła pokrytego hegronem(taki żelosprej do włosów) i zwykłej matowej szyby. Czasem lubi się to szkło przykleić. Wystarczy włożyć szpachelkę między szkło, a stół i lekko puknąć ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”