Ender 5 wklęsły stół

kazmisz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2020, 22:29

Ender 5 wklęsły stół

Post autor: kazmisz »

Witam,
Zakupilem endera 5 ze szklanym stołem i jest problem zmontowałem na starcie filament petg spectrum i póki co nie poszedł ani jeden poprawny wydruk, filament wogole nie trzyma się szkla , był dodany szkolny stół, który zamontowalem ściągając ta magnetyczną podkładkę ale wygląda na to że stół jest nadal wklęsły na środku co mnie mega dziwi, a jeszcze bardziej mnie dziwi , że nie mogę teraz tego szkła odczepić od stołu, wygląda jakby był przyklejony, czy może ktoś ma jakieś Rady bo już ręce mi opadly.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3243
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1599

Re: Ender 5 wklęsły stół

Post autor: morf »

na słabą przyczepność wydruku do stołu polecam:
* zweryfikowac poprawną odległość dyszy od stołu dla 1 warstwy
* odtłuścić szkło wymyc szklo z detergentem pod woda, przetrzec alkoholem np IPA
* uzywac srodkow adhezyjnych np Dimafix lub klejik od DD lub innym

Reszty posta nie rozumiem.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ender 5 wklęsły stół

Post autor: dragonn »

Przydałby się po prostu jakieś zdjęcia, co zrobiłeś, co się dzieje jak próbujesz drukować.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1800
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 5 wklęsły stół

Post autor: Andrzej_W »

Weź sobie linijkę lub inny równy płaskownik. Przyłóż do szkła krawędzią i sprawdź czy równo przylega do powierzchni jak będzie krzywe to będziesz miał szczeliny pomiędzy linijką a szkłem.
A co do niemożliwości zdjęcia szkła ze stołu to najpierw zdejmujesz klipsy a dopiero po tym szkło :D
A tak poważnie czy zrywałeś ta czarna nakładkę ze stołu?
Jeżeli tak to może nie usunąłeś resztek kleju i ci zwiazał ze szkłem.
kazmisz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2020, 22:29

Re: Ender 5 wklęsły stół

Post autor: kazmisz »

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi, panowie wypoziomowakem stół i rogi są ustawione że przesuwając kartkę a4 pod dysza jest opór delikatny, a na środku stołu jest wglebienie, podjezdzając dysza na środek stołu karta lata bez oporów, sprawdzalen jeszcze właśnie kładąc na stole długi prosty element od rogu do rogu że na środku stołu jest przeswit, założone jest szkło endera ktorego nie mogę właśnie teraz oderwać wygląda jakby było przyklejone , dodam jeszcze że szkło było dodatkowe a w oryginale była matamagnetyna która zdjąłem i położyłem szkło i nie mogę go teraz odkleić.
Jak wrócę do domu to przedstawienia
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2423
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Ender 5 wklęsły stół

Post autor: Artu »

Tez miałem ten problem, i po zastosowaniu lustra 4mm, "wklęsłość" zniknęła :git:
Lustro też klei mi się do stołu, i chyba czas zerwać tą naklejkę do nakładki magnetycznej, wyczyścić porządnie blachę i już nie będzie się kleić.
Jakiej grubości masz tą "szybę endera" :roll: Chociaż szkło nie powinno się "wklęsnąć" :shock:, więc raczej obstawiał bym krzywy profil, po którym "jeździ" głowica.
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2015
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Ender 5 wklęsły stół

Post autor: Pjoter »

Artu, pamiętaj że ori szkła od enderow sa hartowane. Szkło podczas procesu hartowania może się odkształcić na skutek powstałych naprezen wewnętrznych. Dlatego jak się kupuje u szklarza to tylko lustra - bo najtańsze i wiadomo że nie będzie odkształcone.
Abys
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 809
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 361

Re: Ender 5 wklęsły stół

Post autor: Abys »

To prawda te ich szkła z powłoką są zazwyczaj krzywe, takie krążą opinie o nich.
Lepsze lustro, bo na nim widać krzywiznę i załamania w odbiciu.
Takie lustra raczej nie idą dalej :) Chyba że celowy zabieg.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
kazmisz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2020, 22:29

Re: Ender 5 wklęsły stół

Post autor: kazmisz »

Ok panowie , wczoraj powiedziałem trochę przy drukarce i na koniec okazało się że odwaliłem jak młody że tak powiem bo miałem nie zablokowali rurkę ptfe przy podatnika filamentu i sobie jechała razem z filamentem przez co filament nie przechodził przez dysze, w Anecie a6 wogole nie było tej rurki to i tutaj się tym nie przejmowałem zbytnio, hehe także pierwsze wydrukować poszły stół udało mi się wypoziomowakem chociaż wydaje mi się że najlepiej będzie zainwestować w bltouch. Mam pytanie jeszcze odnośnie tych szybko dlaczego do ptfe czy tam jest gwint m6 czy m10?
Dzięki wszystkim za pomoc myślę że zostanę na forum trochę dłużej.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2015
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Ender 5 wklęsły stół

Post autor: Pjoter »

kazmisz pisze:Ok panowie , wczoraj powiedziałem trochę przy drukarce i na koniec okazało się że odwaliłem jak młody że tak powiem bo miałem nie zablokowali rurkę ptfe przy podatnika filamentu i sobie jechała razem z filamentem przez co filament nie przechodził przez dysze, w Anecie a6 wogole nie było tej rurki to i tutaj się tym nie przejmowałem zbytnio, hehe także pierwsze wydrukować poszły stół udało mi się wypoziomowakem chociaż wydaje mi się że najlepiej będzie zainwestować w bltouch.
To zdanie zawiera 71 słów.

Edit: Możliwe że więcej, nie wiem do końca jaka jest różnica między słowem a wyrazem i jak się liczy "z", "i", "w" itp
dziobu, dragonn, Koper90
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”