extruder w Ender 3pro

mark2011
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2020, 20:22

extruder w Ender 3pro

Post autor: mark2011 »

Cześć!
Przepraszam wszystkich którzy uznają że spamuję, powtarzam pytanie krążące po internetach od czasów dinozaurów itp.
ale ja uczciwie przejrzałem mnóstwo postów na niejednym forum druku 3D i im więcej czytam tym głupszy jestem.
Poszukuję uczciwej opinii od praktyków, czy warto wymieniać extruder w endku 3PRO?
Podkreślam PRO bo wiele opinii dotyczy KONIECZNOŚCI wymiany extrudera w zwykłym E3 w przypadku PRO jakby cisza w tej kwestii.
Zastosowanie amatorskie ale pomysłów dużo, i drukarka nie będzie stała w kącie zakurzona.

E3Pro ma teoretycznie poprawiony extruder ale nie potrafię ocenić jego jakości, nie wiem na ile mi starczy a nie chcę doprowadzić do sytuacji, że zacznie szwankować i dopiero wtedy zacznę rozglądać się za nowym, zwłaszcza w czasach gdy zamówienia z Dalekiego Wschodu idą coraz wolniej...
Jeśli się na to zdecyduję to pewnie będzie klon BMG dualdrive z Triangelab ale tu też mnóstwo wątpliwości opinie "życzliwych" mile widziane.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: extruder w Ender 3pro

Post autor: Artu »

mark2011 pisze:...zwłaszcza w czasach gdy zamówienia z Dalekiego Wschodu idą coraz wolniej...
Tak prawie "nie w temacie"
, ale zamówienia z Ali idą coraz szybciej. W moim przypadku średnio około 10 dni i są w moich łapkach :git:

A jeśli chodzi o extruder, to internety polecają wymianę na BMG Dual Drive... czy oryginał, czy klon, to zależy od zasobności Twojego portfela ;)
mark2011
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
musk75
Postów w temacie: 1
Posty: 64
Rejestracja: 12 sty 2020, 16:54
Drukarka: Bambusy oraz Prusy:)
x 6

Re: extruder w Ender 3pro

Post autor: musk75 »

Klon od trójkątnych robi robotę
mark2011
mark2011
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2020, 20:22

Re: extruder w Ender 3pro

Post autor: mark2011 »

Artu pisze:
mark2011 pisze:...zwłaszcza w czasach gdy zamówienia z Dalekiego Wschodu idą coraz wolniej...
Tak prawie "nie w temacie"
, ale zamówienia z Ali idą coraz szybciej. W moim przypadku średnio około 10 dni i są w moich łapkach :git:
Właśnie też tak miałem może nie 10 ale poniżej 20 przy A.S.S.
niestety zamówienia z lipca ewidentnie utknęły, zobaczymy może to tylko efekt wakacji

Ale zostawmy to bo faktycznie "Nie w temacie"
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź!
mark2011
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2020, 20:22

Re: extruder w Ender 3pro

Post autor: mark2011 »

musk75 pisze:Klon od trójkątnych robi robotę
dziękuję za odpowiedź!
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 807
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 360

Re: extruder w Ender 3pro

Post autor: Abys »

Każdy inny będzie lepszy od plastikowego, nawet drukowany i ma regulację docisku.
Wydrukuj sobie https://www.thingiverse.com/thing:2982512 (nie używałem ale opinie o nim są dobre) Bedzie w razie W
Ja mialem alu, bulldoga, inny drukowany (nie używałem) skończyłem na bmg bondtecha
mark2011
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
mark2011
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2020, 20:22

Re: extruder w Ender 3pro

Post autor: mark2011 »

Abys pisze:Każdy inny będzie lepszy od plastikowego, nawet drukowany i ma regulację docisku.
Wydrukuj sobie https://www.thingiverse.com/thing:2982512 (nie używałem ale opinie o nim są dobre) Bedzie w razie W
Ja mialem alu, bulldoga, inny drukowany (nie używałem) skończyłem na bmg bondtecha
na pewno przynajmniej jeden awaryjny sobie wydrukuję, dzięki za radę!
Awatar użytkownika
denior
Postów w temacie: 1
Posty: 429
Rejestracja: 04 maja 2020, 15:26
Lokalizacja: Kraków
x 165

Re: extruder w Ender 3pro

Post autor: denior »

Ja polecam kupić radełko podwójne a resztę można wydrukować , niedługo mogę udostępnić projekt ekstrudera do elastycznych filamentów tylko jeszcze go nie testowałem. Kupiłem mini BMG od trianglelabs ale nie radzi sobie z elastycznymi filamentami i będę testował własny projekt pod radełka z niego
Drukarka Ender 3 Pro
Direct custom extruder + hydra
chłodzenie hydra 2x5015
Dual Z
#############################
Bambulab P1S
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”