Stół magnetyczny stock Ender 5 + blacha sprężynowa

Awatar użytkownika
fesou
Postów w temacie: 3
Posty: 227
Rejestracja: 10 wrz 2019, 10:19
Lokalizacja: Kraków i okolice
Drukarka: Ender 5 (upgr)
x 163

Stół magnetyczny stock Ender 5 + blacha sprężynowa

Post autor: fesou »

Patrzę z politowaniem na zużytą matę magnetyczną do Endera 5 i zastanawiam się, czy bez przeróbek można w jej miejsce użyć blachy sprężynowej? Czy trzeba coś doklejać/zrywać ze stołu? jest tam powierzchnia magnetyczna. Chodzi o np taki produkt https://hobby-store.pl/stol-do-drukarki ... 235mm.html
VORON V2.4 (serial V2.5527) ::enderON 5/Legacy/Trident :: MPCNC printer under constr.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1783
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 757

Re: Stół magnetyczny stock Ender 5 + blacha sprężynowa

Post autor: Andrzej_W »

Podkładkę przyłóż do lodówki jak spadnie to znaczy że przyciąga tylko mata na stole :DD
A jak sie będzie trzymać to pewnie będziesz musiał ja zerwać i przykleić jakąś matę czy folię magnetyczną
Awatar użytkownika
fesou
Postów w temacie: 3
Posty: 227
Rejestracja: 10 wrz 2019, 10:19
Lokalizacja: Kraków i okolice
Drukarka: Ender 5 (upgr)
x 163

Re: Stół magnetyczny stock Ender 5 + blacha sprężynowa

Post autor: fesou »

mata na lodówce się trzyma. Spinacze do papieru na stole również się trzymają. Obie części są względnie magnetyczne - chyba po to, żeby mata prosto przylegała do stołu - nie da się jej przyczepić obracając o 90 stopni - o 180 już tak
VORON V2.4 (serial V2.5527) ::enderON 5/Legacy/Trident :: MPCNC printer under constr.
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: Stół magnetyczny stock Ender 5 + blacha sprężynowa

Post autor: aaannnd »

Gdybyś chciał mogę pożyczyć taki wycięty z H17 (polerowana łapiąca magnes) bo wyciąłem sobie ostatnio kilka sztuk a nie miałem jeszcze czasu się nimi pobawić.
Awatar użytkownika
fesou
Postów w temacie: 3
Posty: 227
Rejestracja: 10 wrz 2019, 10:19
Lokalizacja: Kraków i okolice
Drukarka: Ender 5 (upgr)
x 163

Re: Stół magnetyczny stock Ender 5 + blacha sprężynowa

Post autor: fesou »

A próbowałem na Enderze 3 u Siebie jak blacha się trzyma na miejscu oryginalnej maty? Jak nie, to chętnie sprawdzę u Siebie. Kwestia tylko dogadania szczegułów :)
VORON V2.4 (serial V2.5527) ::enderON 5/Legacy/Trident :: MPCNC printer under constr.
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 1
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Stół magnetyczny stock Ender 5 + blacha sprężynowa

Post autor: Julian »

Mam kilka takich stolików czarnych. Leżą w magazynie - nie trafiły nigdy do sprzedaży. Jak coś, to napisz, dam Ci lepszą cenę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”