Błąd "Heating failed" przy zerowaniu osi Z z BLtouch

froggy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 24 lis 2020, 12:21

Błąd "Heating failed" przy zerowaniu osi Z z BLtouch

Post autor: froggy »

Witam,

Mam dziwny problem z drukarką i nigdzie nie mogę znaleźć opisu czegoś podobnego:
Ostatnio założyłem do drukarki Ender 3 sondę BLtouch. Skompilowałem firmware wg zaleceń na stronie producenta. Jedną z opcji jest wyłączenie grzania ekstrudera w momencie kiedy sonda jest uaktywniona. Jak rozumiem grzałka w ekstruderze może zakłócać działanie tej sondy.
Problem polega na tym, że na początku druku, kiedy wszystko się rozgrzeje, drukarka wykonuje zerowanie osi X/Y a następnie osi Z z użyciem tej sondy. Przy około 50% prób podczas tego zerowania wyskakuje mi błąd "Heating failed, system stopped! Heater_ID: 0" i wszystko staje.
Jak doczytałem, Marlin wyrzuca ten błąd jeżeli nie zgadza mu się odczyt temperatury do tego co oczekuje sterując grzałką. Ale w tym momencie grzałka jest wyłączona (widać że temperatura spada przy zerowaniu osi Z).
Ma ktoś sugestię co może być problemem? Coś nie tak z Marlinem, czy ja coś skopałem w ustawieniach?
Do sterowania drukarką używam SKR mini E3 v2.0.
rob_plk
Postów w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2019, 12:46
x 1

Re: Błąd "Heating failed" przy zerowaniu osi Z z BLtouch

Post autor: rob_plk »

Daj sobie spokój z wyłączaniem grzałki, nic nie zakłóca a tylko opóźnia grzanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”