Ender 3 - zakup nowej śruby trapezowej

sgarwa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2019, 06:44
Lokalizacja: Stargard
Drukarka: Ender 3

Ender 3 - zakup nowej śruby trapezowej

Post autor: sgarwa »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

Proszę o pomoc w wyborze sklepu internetowego, w którym mogę zakupić dobrej jakości śrubę trapezową TR8X2.
Jeżeli chodzi o nakrętkę to jaki model polecacie: z kasowaniem luzu, POM, może inny model.

Z góry dziękuję za pomoc i porady.
Awatar użytkownika
Silvered87
Postów w temacie: 1
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2019, 22:40
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Drukarka: Ender 5, Photon mono
x 53

Re: Ender 3 - zakup nowej śruby trapezowej

Post autor: Silvered87 »

w hobby-store.pl 450mm jest za 33 złocisze, na allegro jest, no i aliexpress.
HC EVO stan konstrukcji: rama - ok, części drukowane - ok, MB - ok, mgn12h - ok, mgn15h - ok, prowadnice 12mm - ok, Zasilacz Mean Well LRS-350 24v - ok, grzałka silikonowa Keenovo310x310 220v 750W - ok, małe części - ok, Jeszcze tylko kable, konektory, projekt mocowania HERMESA i złączki HDMI
sgarwa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2019, 06:44
Lokalizacja: Stargard
Drukarka: Ender 3

Re: Ender 3 - zakup nowej śruby trapezowej

Post autor: sgarwa »

Dzięki za podpowiedź. Chodzi mi o jakość tych produktów. Wątpię, że z aliexpress przyjdzie prosta i dobrej jakości. Na allegro większość aukcji to ten sam towar z Chin. Z miłą chęcią dam za śrubę 50 zł. Tylko chcę mieć pewność, że jest prosta, nie ma bicia, oraz jest prawidłowo wykonana.
Na pewno robiliście modyfikacje osi Z i macie doświadczenie w tej materii.
Demonlynx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 20
Rejestracja: 21 lis 2020, 18:23

Re: Ender 3 - zakup nowej śruby trapezowej

Post autor: Demonlynx »

Szczerze nikt Ci nie da gwarancji, że śruba trapezowa za 50zł będzie prosta, i wykonana prawidłowo :P Pogódź się z tym, i kup najtańsze sprawdź sobie je, i wybierz najlepszą resztę odeślij.
sgarwa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2019, 06:44
Lokalizacja: Stargard
Drukarka: Ender 3

Re: Ender 3 - zakup nowej śruby trapezowej

Post autor: sgarwa »

No i wszystko jasne, dzięki.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Ender 3 - zakup nowej śruby trapezowej

Post autor: Zepco »

Co do nakrętki to IMHO najlepsza będzie POM.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Holgin
Postów w temacie: 1
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Ender 3 - zakup nowej śruby trapezowej

Post autor: Holgin »

Nie wiem czy ktoś tutaj stosował śrubę inną niż z Chin. Mogę polecić kilka sklepów na ali z dobrymi komponentami do CNC/drukarek 3D.

Jeżeli byś chciał jakąś markową śrubę, to nie dopłacasz 20 zł tylko dopisujesz jedno zero ;) Hiwin, THK, INA, Rexroth, NSK, jest mnóstwo firm i żadna z nich nie jest na budżet Ender 3 ;)
sgarwa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2019, 06:44
Lokalizacja: Stargard
Drukarka: Ender 3

Re: Ender 3 - zakup nowej śruby trapezowej

Post autor: sgarwa »

Holgin pisze:Nie wiem czy ktoś tutaj stosował śrubę inną niż z Chin. Mogę polecić kilka sklepów na ali z dobrymi komponentami do CNC/drukarek 3D.

Jeżeli byś chciał jakąś markową śrubę, to nie dopłacasz 20 zł tylko dopisujesz jedno zero ;) Hiwin, THK, INA, Rexroth, NSK, jest mnóstwo firm i żadna z nich nie jest na budżet Ender 3
świetnie :D, jeżeli możesz jakie sklepy na ali polecasz.

co do jakości wiem, że śruba trapezowa to nie markowa śruba kulowa ;) tu jedno zero nie załatwi spawy a wystarczy tylko na śrubę natomiast nakrętka drugie tyle. Cena takiego zestawu to tyle co Ender3, ale jeżeli kupuję śrubę trapezową to chcę aby była możliwe jak najlepsza. Robię dual Z pod modyfikację direct drive. Mam już 3 prowadnice liniowe MGN12H, oczywiście nie Hiwin a wersja Aliexpress :D do tego Nema 17 22mm aby zmniejszyć wagę karetki, extruder BMG oraz głowicę Highall-metal V6, to wszystko od Trianglelab. Dlatego zależy mi na w miarę dobrej śrubie i nakrętce, abym po modyfikacji nie płakał nad kiepskim wydrukiem. Uznałem, że to moja ostatnia modyfikacja dla tej drukarki (no właściwie nie tak do końca ;) bo jedzie jeszcze nowy wyświetlacz Bigtreetech TFT43 V3.0, oraz pasek 6mm GATES GT2 LL-2GT RF). Mam nadzieję, że będzie udana. Jak zsumuję koszt wszystkich modyfikacji to wyjdzie mi kwota 2x większa od ceny zakupu samej drukarki.
Jutro będę dzwonił do sklepu Yaboo https://yaboo.pl/product-pol-5013-Sruba ... erzem.html
mają śrubę o skoku 1mm (TR8X1) można uznać to za przesadę, ale z drugiej strony im mniejszy skok tym większa dokładność i luz na nakrętce. Teoretycznie ma to sens. Zastanawiałem się jeszcze nad zakupem śruby w sklepie poltech24.pl ale na forum CNC odradzają ten sklep ze względu na jakość.
effendi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2021, 08:03

Re: Ender 3 - zakup nowej śruby trapezowej

Post autor: effendi »

@sgarwa czy możesz opowiedzieć koniec tej historii? Udało się ukończyć projekt?
Pzdr Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”