Krzywe warstwy przy dużych wydrukach - Ender 3 v2

lasek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 21
Rejestracja: 27 gru 2020, 16:18
Drukarka: Creality Ender 3 v2

Re: Krzywe warstwy przy dużych wydrukach - Ender 3 v2

Post autor: lasek »

Zrobiłem ten plik testowy co mi
Stanley_B
podesłałeś. Moim zdaniem wyszedł dość dobrze i nie ma się do czego przyczepić. Kilka dni temu robiłem jeszcze raz ustawienia rurki, łożysk i pasków i poczyściłem łożyska bo pełno kurzu było przyklejonego. Albo się polepszyło albo na tych wydrukach wychodzi dobrze. Teraz puszcze coś co ostatnio kiepsko mi wyszło bo jeszcze nie robiłem dużych wydruków.
Andrzej_W pisze:@Stanley_B on ma wlutowane stepy więc ciężko mu będzie przełożyć. Napięcie może sprawdzić nie wiadomo jak w fabryce się komuś to ustawiło.
Zerknąłem na zdjęcia wersja V2 ma te same krokowce co zwykły E3 więc raczej na wcisk ma zębatki.
Możesz zrobić jeszcze jedną rzecz zdjąć paski i zobaczyć czy podczas przesuwania luzem osie X i Y nie mają jakiś zacięć oporów jedna z rolek jest na mimośrodzie i umożliwia regulację docisku do profilu.
Andrzej_W Jak można posprawdzać napięcia na sinikach?
Załączniki
P1030823.JPG
P1030822.JPG
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Krzywe warstwy przy dużych wydrukach - Ender 3 v2

Post autor: Zepco »

lasek pisze:Zrobiłem ten plik testowy co mi @Stanley_B podesłałeś. Moim zdaniem wyszedł dość dobrze i nie ma się do czego przyczepić. Kilka dni temu robiłem jeszcze raz ustawienia rurki, łożysk i pasków i poczyściłem łożyska bo pełno kurzu było przyklejonego. Albo się polepszyło albo na tych wydrukach wychodzi dobrze. Teraz puszcze coś co ostatnio kiepsko mi wyszło bo jeszcze nie robiłem dużych wydruków.
Zgaduję, że to nie jest kurz, tylko kawałki Twoich rolek, które są za bardzo skręcone i po prostu wycierają się na profilach. Te drukarki fabrycznie nie przychodzą dobrze skręcone, ale jest za luźno albo za mocno. Zrób ich regulację i wiele problemów odejdzie w niepamięć.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
lasek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 21
Rejestracja: 27 gru 2020, 16:18
Drukarka: Creality Ender 3 v2

Re: Krzywe warstwy przy dużych wydrukach - Ender 3 v2

Post autor: lasek »

Ale widać już poprawę w stosunku do tego co było przed ostatnim ustawieniem maszyny. Pierwsze zdjęcie obecny wydruk a wcześniejsze wydruki pokazane na 2 i 3 zdjęciu.
Załączniki
Ostatni wydruk
Ostatni wydruk
P1030828.JPG
P1030827.JPG
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Krzywe warstwy przy dużych wydrukach - Ender 3 v2

Post autor: Stanley_B »

Duża poprawa. Czyli idziesz w dobrym kierunku.
Ja bym teraz odpiął silniki od płyty, aby jej nie spalić, zdjął paski i sprawdził po kolei każdy wózek, czy rolki nie mają zadziorów/wyżłobień i czy któreś z łożysk nie bije.
Potem regulacja wózków aby chodziły płynnie, ale bez luzów.
To samo z zapiętymi paskami. I sprawdzenie napięć na steperach dla osi XY. Nie może być żadnych kliknięć, czy dodatkowych oporów.
Dodatkowo upewniłbym się, czy zębatki na ośkach na pewno są dobrze dokręcone pchełkami.

BTW. Masz jeszcze lekką stopę słonia.
Awatar użytkownika
papagiorgio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 02 lip 2020, 19:57
x 1

Re: Krzywe warstwy przy dużych wydrukach - Ender 3 v2

Post autor: papagiorgio »

Ja miałem problem z dużymi wydrukami jak nie miałem chłodzenia elektroniki. W pierwszej kolejności silnik ekstrudera gubił kroki po około 1:30h od rozpoczęcia drukowania. 2 dni walczyłem (rozebrałem wszystko co dotyka filamentu i nic nie znalazłem) aż drukarka podczas kolejnego wydruku zgubiła kroki również w osi Y i mnie olśniło. Zrobiłem prowizoryczny nadmuch na stepsticki i problem się rozwiązał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”