SKR mini e3, czuniki temperatury silników

Awatar użytkownika
palibrzuch
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 27
Rejestracja: 05 gru 2020, 20:57
Lokalizacja: Wawa
Drukarka: ender 3
x 3

Re: SKR mini e3, czuniki temperatury silników

Post autor: palibrzuch »

rafaljot pisze:@skoczo brzmi, jak jakieś brednie. Podaj linka, gdzie to czytałeś.
Zrobić można ale kompletnie nie ma sensu to co kombinujesz. Wiesz, jaką temperaturę miały silniki? Kak <75'C to luz (czyli tyle, że już parzą w paluchy). Zmierz następnym razem i napisz.

mini jest ograniczona na maksa. natywnie obsługuje dwa termistory - od stołu i głowicy, tak że nie masz gdzie wpiąć termistora tak czy inaczej.

EDIT1: W innej płytce, np SKR 1.4, można by użyć nieużywanego gniazda termistora od drugiej głowicy. a w marlinie ustawić, że to np temperatura komory no i by wyświetlał.

EDIT2: Ewentualnie możesz wpiąć termistor i2c. możę nawet da się to fajnie skonfigurować w Marlinie. Jednak nie chce mi się patrzeć, bo tak jak pisałem wyżej - ślepa droga.
Podłączę się pod temat :)

Zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś bo od dawna chciałem zrobić temp komory z płytą główną i termistory leżały w szufladzie a ja o tym zapomniałem.

Dziś podłączyłem i działa elegancko :)
Załączniki
chamber.png
rob_plk
Postów w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2019, 12:46
x 1

Re: SKR mini e3, czuniki temperatury silników

Post autor: rob_plk »

Po co te kombinacje, co to w ogóle za pomysł, żeby sterownik drukarki był zasilany od strony maliny, przetnijcie żyłę 5V w przewodzie usb i po problemie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”