Ender 3 kilka problemów(Heating failed, zacinanie się postępu druku itd.)

Trustcio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 09 lip 2020, 23:40

Ender 3 kilka problemów(Heating failed, zacinanie się postępu druku itd.)

Post autor: Trustcio »

Witam. Posiadam Endera 3 od około pół roku, przez ostatnie kilka miesięcy nie był używany ale ostatnio próbowałem go uruchomić na nowo.
Wykonałem różne kalibracje z filmów znalezionych na internecie i wydrukowałem jakieś dwa modele testowe, wyszło całkiem dobrze ale mam takie problemy:
1. Czasami drukarka zaczyna drukować a czasami wyskakuje błąd (Heating failed, Printer halted, Please reset) po wyłączeniu i włączeniu zaczyna drukować. Jak na razie wyskoczył mi ten błąd 2 razy a drukowałem chyba 4 malutkie elementy.
2.Druk nie trzyma się stołu, chyba ,że zrobię raft to tylko wtedy zaczyna łapać stołu i drukować, materiał to PETG.
3.Jeszcze parę miesięcy temu miałem taki problem ,że "postęp druku" się zacinał przykładowo na 90% na wyświetlaczu ale wydruk szedł dalej, czasami zdarzało się to na przykład na 30 procentach. Było to bardzo irytujące. Na razie jeszcze nie miałem tego problemu po tym postoju ale chciałbym wiedzieć co mogę zrobić jeżeli ten problem powróci?
Avatar
Postów w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 09 sty 2021, 12:09
x 4

Re: Ender 3 kilka problemów(Heating failed, zacinanie się postępu druku itd.)

Post autor: Avatar »

Witaj,
Pierwsze co mi się nasuwa na problem z rozgrzewaniem to sprawdzenie termopar(czujników temp.) i ich kabli.
Wyciągnąć i włożyć wszystkie wtyczki. Podłączenie grzałek itp.
Co do zacinania paska postępu, to szukałbym bym przyczyny w sofcie. Może zrób aktualizację.
Adrian
Postów w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 09 sty 2021, 16:17
x 4

Re: Ender 3 kilka problemów(Heating failed, zacinanie się postępu druku itd.)

Post autor: Adrian »

A co do odklejenia wydruków to pytanie czy drukujesz na oryginalnej podkładce?

Jeśli tak to proponuje iść do szklarza albo kupić na Allegro szybę na stół, są pod wymiar, koszt ok 13zł.
Ściągasz magnetyczną podkładkę i montujesz szybę (powinna być dostarczona z klipsami jeśli z Allegro)

Dzięki temu powinno ci to wyrównać poziom stołu w każdym miejscu, zapewnić gładką powierzchnie, a po prysnieciu płynem adhezyjnym, albo nawet posmarowaniu lekkiej warstwy zwykłym klejem w sztyfcie, dobrze trzymające się wydruki :)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 kilka problemów(Heating failed, zacinanie się postępu druku itd.)

Post autor: FlameRunner »

Trustcio pisze:2.Druk nie trzyma się stołu, chyba ,że zrobię raft to tylko wtedy zaczyna łapać stołu i drukować, materiał to PETG.
viewtopic.php?f=70&t=7245
viewtopic.php?f=70&t=5415
viewtopic.php?f=8&t=7038
W przypadku druku na gołym szkle, kupić preparat adhezyjny żeby PETG nie odrywał kawałków szkła.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 kilka problemów(Heating failed, zacinanie się postępu druku itd.)

Post autor: FlameRunner »

Napisałem jeszcze jeden poradnik
viewtopic.php?f=70&t=7300
Andrzej_W
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”