Zapychanie dyszy po zmianie kart

Kamilch
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 13
Rejestracja: 02 sty 2021, 12:18
Lokalizacja: Zgierz

Zapychanie dyszy po zmianie kart

Post autor: Kamilch »

Witam mam może ktoś jakiś pomysł na ten problem była założona karta V4.2.7 wczoraj podczas normalnej pracy wydruku drukarka się zatrzymała tak jak by był zanik napięcia zastałem ja z komunikatem wznowić czy zatrzymać drukowanie po wznowieniu wyskoczył błąd Homing Fayled.
Po kilku krotnej próbie puszczenia ponownego wydruku zawsze pojawia się ten sam błąd brak, możliwości regulacji osiami z panel, ręcznie przesuwają się bez oporu.
Po zamontowaniu oryginalnej karty V4.2.2 na pierwszy rzut oka wszystko działa poprawnie Homing można wykonać osie dają się przesuwać z panel,
Ale po rozpoczęciu drukowania na max 4 warstwie drukarka zachowuje się jak by się zapchała dysza co wcześniej nie miało miejsca, zmiany dyszy i filamenu nie dają żadnej poprawy?

Co może powodować taki problem?
Wykonane akcje :
Kalibracja ekstrydera
PID tuning
likwidacja luzu na osi Z
Kontrola czy os Z wysuwa się tak jak powinna i przy "ręcznej" z panel działa prawidłowo i wysuwa się o zadana wartość.
Ma może ktoś jeszcze jakiś pomysł co może być przyczyna?
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3232
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Zapychanie dyszy po zmianie kart

Post autor: morf »

sorry za pytanie (nie mam endera)
ale co to jest "karta V4.2.7" albo "karta V4.2.2" ?
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1793
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Zapychanie dyszy po zmianie kart

Post autor: Andrzej_W »

@morf płyta główna w nowych enderach i ich wersje.
Raczej taka wymiana pasuje bez problemów, sprawdź poprawność podłączeń szczególnie jak na starej działało a po zmianie na nią są problemy.
Ja jak się mam się bawić w takie podmiany albo robię zdjęcia lub zamieniam jeden po drugim kabelki żeby ograniczyć możliwość pomyłki.
Kamilch
Kamilch
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 13
Rejestracja: 02 sty 2021, 12:18
Lokalizacja: Zgierz

Re: Zapychanie dyszy po zmianie kart

Post autor: Kamilch »

pomyłki z osiami nie ma kabelki dobrze podłączone Houming wykonuje poprawnie i zaczyna drukować jak by był jakiś problem z podłączeniem to by ogóle nie wystartowała
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Zapychanie dyszy po zmianie kart

Post autor: Mati »

Homing failed sugeruje właśnie problem z podłączeniem krańcówek/ich konfiguracją.
Kamilch
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 13
Rejestracja: 02 sty 2021, 12:18
Lokalizacja: Zgierz

Re: Zapychanie dyszy po zmianie kart

Post autor: Kamilch »

Ale po zmianie płyty ten błąd już nie występuje tylko blokada dyszy na max 4 warstwie...
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1793
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Zapychanie dyszy po zmianie kart

Post autor: Andrzej_W »

@Mati homing failed miał na płytce nowszej na starej ma
Kamilch pisze: Ale po rozpoczęciu drukowania na max 4 warstwie drukarka zachowuje się jak by się zapchała dysza co wcześniej nie miało miejsca, zmiany dyszy i filamenu nie dają żadnej poprawy?
Może jak puścisz wydruk poruszaj kabelkami może któryś nie łączy dobrze.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Zapychanie dyszy po zmianie kart

Post autor: mcxmcx »

Na oko hotend się zapycha, szparka koledze wyszła.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Kamilch
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 13
Rejestracja: 02 sty 2021, 12:18
Lokalizacja: Zgierz

Re: Zapychanie dyszy po zmianie kart

Post autor: Kamilch »

odnoszę wrażenie ze to jest cos z silnikiem krokowym osi Z jak podczas wydruku podczas blokowania się filamaent podnoszę w trakcie wydruku o 0.1 os Z j na jakiś czas znów idzie ok.
rozumiem ze hotend może się zapychać ale zawsze na samym początku dysze zmieniałem i filamenty tez.
no i jak przerywam wydruk i odjeżdżam zadaje manualne wysuniecie filamentu i idzie ok włączam ponowny wydruk i znów to samo chwile idzie i potem lipa.
Zastanawia mnie to co się stało z poprzednia płyta dlaczego tak nagle padła czy to może być jakiś problem z silnikiem krokowym osi Z?
w końcu problem pojawił się nagle zaraz po tym jak padła płyta...
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Zapychanie dyszy po zmianie kart

Post autor: Cosik »

Czekaj jak na samym początku to może oznaczać że w osi Z nie podnosi się karetka o poprawną wartość. Przyczyny mogą być różne, od nie działającego poprawnie silnika, przez ilość kroków oraz blokujące się prowadnice Z. A jak masz problem z robieniem Home, to też może być przyczyna taka że masz namieszane z poziomami logicznymi krańcówek. Ale wybacz nie przeczytałem wszystkiego co napisałeś bo bardzo ciężko się czyta Twoje wypowiedzi.
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”