Ender 5 podwijanie z jednej strony

nc715
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2021, 08:18

Re: Ender 5 podwijanie z jednej strony

Post autor: nc715 »

FlameRunner pisze:Tutaj do zrobienia są podstawy: wybór powierzchni stołu, mycie stołu, poziomowanie stołu, wybór preparatu adhezyjnego, dobór temperatur, dobór sensownych parametrów druku pierwszej warstwy (na screenach widzę, że zadana wysokość pierwszej warstwy jest większa niż średnica dyszy?).
Możliwe, cały czas próbuje dobrać parametry, ale trochę serce boli po którymś wyrzuconym modelu i kilku straconych godzin :)
Silvered87 pisze:
nc715 pisze:zrobiłem obudowę
A do tego PLA. Może to jest powodem? PLA lepiej w obudowie nie drukować, a przynajmniej ją otworzyć. PLA potrzebuje dobrego chłodzenia, a takiego w obudowie raczej nie zapewnisz
Też możliwe, pierwsze projekty testowe jakie drukowałem były ok - w temperaturze pokojowej. Ale głośna praca drukarki i zapach filamentu wymusił przeniesienie jej do piwnicy. I tu zaczęły się problemy... myślałem że za zimno (13st)

Teraz jest tam około 30st
Awatar użytkownika
BabaYaga
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 16 mar 2021, 12:01
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Ender 5 plus

Re: Ender 5 podwijanie z jednej strony

Post autor: BabaYaga »

Miałem podobnie z odklejaniem, zmiana filamentu na suchy zmiana długości retrakcji z 6,5 mm na 3 mm klej athezyjny. I mam spokój.
Ender 5 plus - noob
Cr 20 pro - noob
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1754
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Ender 5 podwijanie z jednej strony

Post autor: Andrzej_W »

To jest ender po takich przenosinach lepiej go sobie posprawdzać czy nic sie nie przestawiło czy poluzowało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”