Ender 3 V2 problem z początkową warstwą

mos2005
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2021, 14:56

Re: Ender 3 V2 problem z początkową warstwą

Post autor: mos2005 »

Załaczam 2 zdjecia nie wiem czy bd wszystko widac, stół poziomuje używajac kartki, czy lepszy bd szczeliniomierz? Spr czy stół jest krzywy przykladajac linijke i probujac włożyc kartke nie ma szczelin. Co proponujecie na tą adhezje? Na youtube widzialem ze używa ktos lakieru do wlosów :unknown:
Załączniki
20210228_184903_HDR.jpg
20210228_184912_HDR.jpg
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Ender 3 V2 problem z początkową warstwą

Post autor: Pjoter »

Moim zdaniem masz dobrą wysokość pierwszej warstwy, szkło też jest proste. Ważny jest ten wentylator o którym wcześniej wspomniałem i fajnie by było byś potwierdził czy on się załącza czy nie. Co do adhezji to ja proponuję kupić środek dedykowany - klej od Devil Design. Koszt to 33zł a starczy spokojnie na ponad rok użytkowania. Wyróżnia się sposobem aplikacji - klej w sztyfcie. Wygodne i nie uwalisz drukarki lepiszczem.
mos2005
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Raven
Postów w temacie: 6
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2020, 14:01
Drukarka: Sovol SV06
x 59

Re: Ender 3 V2 problem z początkową warstwą

Post autor: Raven »

A ja bym jednak trochę zmniejszył odległość dyszy od stołu, bo jak dla mnie to linie pierwszej warstwy nie wyglądają na posklejane. Na filmiku też było widać, że kładziona ścieżka ledwo dotyka stołu.
Mati, FlameRunner
mos2005
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2021, 14:56

Re: Ender 3 V2 problem z początkową warstwą

Post autor: mos2005 »

Klej zamowiłem, co do wentylatora to załącza sie juz jakis podczas podgrzewania pla, postaram sie jeszcze ten stół ustawić, ale sam juz nie wiem najgorsze jest to ze druk sie zaczyna i poczatek jakby sie zawijał i przyklejał do dyszy i to wszystko niszczy
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Ender 3 V2 problem z początkową warstwą

Post autor: Pjoter »

Tak, to jest właśnie przykład problemu z adhezja, dokładnie to co opisałeś. Musisz zastosować zaproponowane rozwiązania.
Druga sprawa - w drukarcę masz 4 wentylatory. Nie jest to ilosc która zniechęca do poprawnej diagnozy który się kiedy załącza. A odpowiedź w stylu "już jakiś się załącza podczas rozgrzewania PLA" jest po chuju. Wiem że się któryś załącza. Ja bym chciał wiedziec który kiedy. A na precyzyjnej odpowiedzi powinno Tobie zależeć bo moja drukarka dobrze drukuje i to nie ja mam z nią problemy.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
mos2005
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2021, 14:56

Re: Ender 3 V2 problem z początkową warstwą

Post autor: mos2005 »

Wiem ze odpowiedz na temat wentylatora jest nie wystarczajaca postaram sie odp dokladniej ale wczoraj nie mialem zbytnio czasu na diagnoze dzis postaram sie dojsc do tego
mos2005
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2021, 14:56

Re: Ender 3 V2 problem z początkową warstwą

Post autor: mos2005 »

A wiec tak z tego co zauważylem, od samego poczatku wlacza sie wentylator przedni, gdy rozgrzewam pla załącza się boczny z tego co widze chłodzi on dysze, po rozgrzaniu i załączeniu druku, drukarka puszcza 1 linie boczna a potem przechodzi na środek i zaczyna sie druk główny wtedy wyłącza sie ten boczny
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Ender 3 V2 problem z początkową warstwą

Post autor: Pjoter »

Powinno być tak ze przedni chłodzący blok radiatora włącza się na 100% gdy temp przekroczy ok 60C, a boczny gdy ustawisz w slicerze że ma się włączyć - zwyczajowo się przyjmuje przy PLA od drugiej warstwy, pierwsza powinna być drukowana bez radiatora. Możesz puścić z karty model pieska i powiedzieć jak włączają się wentylatory przy modelu który się udał? Możliwe że ten wentylator który nie działa poprawnie też ma wpływ na adhezje pierwszej warstwy
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
mos2005
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2021, 14:56

Re: Ender 3 V2 problem z początkową warstwą

Post autor: mos2005 »

Tak jak napisałem wyżej , puściłem ten sam model 1 linia ta próbna z boku chodził wentylator chłodzący dysze załączył się kiedy zacząłem grzać, wyłączył się ten boczy dopiero gdy drukarka przeszła na środek stołu i zaczęła drukować 1 warstwę i zaraz muszę stopować bo dysza zrywa wszystko więc nawet nie wiem czy sie załącza przy 2 warstwie. Zamówiłem ten klej czwartek - piątek powinien dotrzeć więc będę wiedział więcej jak druk będzie się trzymał stołu
Awatar użytkownika
Raven
Postów w temacie: 6
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2020, 14:01
Drukarka: Sovol SV06
x 59

Re: Ender 3 V2 problem z początkową warstwą

Post autor: Raven »

Pjoter pisze:Powinno być tak ze przedni chłodzący blok radiatora włącza się na 100% gdy temp przekroczy ok 60C
W Enderach wentylator radiatora nie ma regulacji, od razu dostaje 24v, natomiast przy opcji "preheat" ruszają wszystkie,. Po wystartowaniu wydruku, prędkość wentylatora nadmuchu na dyszę powinna ustawić się zgodnie z ustawieniami w slicerze dla poszczególnych warstw.

BTW W bliźniaczym iwątku, który toczy się na forum viewtopic.php?f=5&t=7550&start=20 kolega zainwestował w klej i ma już po problemie, może tędy droga .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”