Chłodzenie: direct drive pod dostepny sprzęt (extruder BMG dual, bltouch, 40x40)

Valdgeer
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 19 mar 2021, 17:10
Lokalizacja: Opole
Drukarka: Ender 3v2
x 1

Chłodzenie: direct drive pod dostepny sprzęt (extruder BMG dual, bltouch, 40x40)

Post autor: Valdgeer »

Hey,

Ender zgrubsza działa, to trzebaby coś "poprawić" :)

Padło na chłodzenie ... ale za nic nie mogę znaleźć projektu który można by skonstruować ze sprzętu dostępnego czyli :
wentylatory 24v:
2szt. sunon 40x40x20 (nie turbina)
2szt. 40x40x10 (chyba taki jest stockowy przy hotendzie i płycie głównej)
1szt. 40x40x10 turbina (chyba taki jest stockowa przy hotendzie)

wymagania:
Direct drive
obsługa BMG Dual Drive Extruder
żeby się dało Bltouch zamontować

Fajnie byłoby wykorzystać te sunony bo się marnują :)

Czekam na dostawę zestawu "dual z axis". więc póki co byłoby to chłodzenie (jeśli się tak da) połączone z extruderem dalej rurką PTFE bo wolę nie dociążać za bardzo prowadnicy głowicy.

Istnieje taki gotowy projekt ? Czy muszę dokupić 5015 turbiny szt. 2 ? Bo znajduję tylko takie z 5015.
A może są takie rozwiązania z 4020 ale nic nie warte ? :)

Pozdrawiam
Valdgeer
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 505
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 169

Re: Chłodzenie: direct drive pod dostepny sprzęt (extruder BMG dual, bltouch, 40x40)

Post autor: Mati »

Valdgeer pisze:Istnieje taki gotowy projekt ? Czy muszę dokupić 5015 turbiny szt. 2 ? Bo znajduję tylko takie z 5015.
A może są takie rozwiązania z 4020 ale nic nie warte ? :)
Musieć może i nie musisz, ale warto to zrobić. Przy takich kanałach powietrznych jakie występują w drukarkach wydajność zwykłych wiatraczków znacząco spada. Turbiny typu 5015 nadają się tutaj zdecydowanie lepiej.
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 1
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Chłodzenie: direct drive pod dostepny sprzęt (extruder BMG dual, bltouch, 40x40)

Post autor: japim »

Tak jak napisał Mati - nie warto wchodzić w chłodzenie wydruku za pomocą wiatraków osiowych - a na pewno nie gdy to powietrze musisz pchać jakimś kanałem. Do tego celu to tylko wentylatory odśrodkowe - turbiny. No chyba, że sobie postawisz duży wiatrak AGD (osiowy) obok drukarki i będziesz chłodził całość :D

EDIT: są też turbiny 4020 - ale wylot mają taki "nieforemny" i same są takie dziwne , że nie widziałem gotowych projektów pod to - chociaż sam stosuję w tandemie z 5015.
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”