Ender 3

Neffcio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2021, 21:04
Drukarka: Ender 3

Ender 3

Post autor: Neffcio »

Witam Wszystkich zakupiłem drukarkę wymienioną w temacie ( właściwie kupiła mi ją żona na 30-stke i jestem mega zadowolony).

A więc do rzeczy:

Poskładałem oraz ponaciągałem uważnie tam gdzie trzeba. Troszkę postudiowałem slicera.
Następnie kalibracja..... męczyłem i męczyłem aż w końcu materiał zaczął trzymać się stołu i poszedł pierwszy wydruk. Tak wyszedł ładnie.

Jednak to był fart , gdyż troszkę mam wrażenie że za każdym razem musze ustawiać stół? Troszkę to męczące... ale pogodziłem się ( jeśli tak ma być).

Kolejny druk po kupionym filamencie... Figurka, po wielu próbach ale jest świetna, zresztą mnie nie trzeba dużo by się ucieszyć.

...kolejny fart, by to wyeliminować kupiłem szybę ale mam wrażenie że znowu to samo, ustawiam do kartki a tu nic... nawet mam wrażenie, że mam większe problemy z szybą by cokolwiek wydrukować jak bez.

Teraz konkretnie jakie mam pytania i nie tylko:

Rurkę w głowicy mam dociśniętą, przynajmniej tak myślę przecież tam nie wejdę, lekko dysze odkręciłem rozgrzałem do 240stopni przepchałem i dopchałem i dokręciłem.

Drukuję z PLA 200-210 stopni stół 50-75

Ogólnie wszystkie ustawienia ustawiałem na proponowanych do PLA(ender3) gdzieś na necie pokopałem.

Kalibracja od kartki ( poszukam jutro szczelinomierza może będzie lepiej)

Jeżeli dałem tą szybę nie jest ona za ciężka? sprężyny podstawowe dają rade?

Bardzo proszę jako do laika o zlinkowanie odpowiednich stron/tematów gdzie mogę szukać wiedzy ale bardzo proszę o naprowadzenie a nie rzucenie kotletem.

Drukarka jak i slicer oferują dużo opcji ale bez podstaw jaka to zachęta na dalsze działanie. .....tuż nic sie nie dzieje :pardon:

Robiłem i sprawdzałem dużo, jednak gubię się już nerwy swoje robią a to przecież takie ciekawe^^!

Także można nawet wypunktować co mam zrobić by było lepiej. A ja napiszę czy to robiłem czy nie.

PS. co z tym stołem zawsze przed drukiem ustawiacie? też mam 3 letniego szkodnika i nie wiem czy nie lubi sobie "pokręcić"

Dziękuje bardzo za pomoc!!
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5871
Kontakt:

Re: Ender 3

Post autor: dziobu »

Witaj na forum,

Zanim zaczniemy wróżyć z fusów - pokaż jakieś zdjęcia tego co masz, wydruków, itp.
Jaką masz szybę? (grubość)
Neffcio
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1783
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 757

Re: Ender 3

Post autor: Andrzej_W »

viewtopic.php?f=70&t=5415
Kalibracja stołu
viewtopic.php?f=70&t=7300
Poprawa przyczepności do stołu
Zamiast się męczyć z dociskaniem rurki która i tak się poluzuje z czasem kup taki łącznik https://tdi-cad.pl/czesci/glowice_hoten ... _heatbrake
Neffcio
Neffcio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2021, 21:04
Drukarka: Ender 3

Re: Ender 3

Post autor: Neffcio »

A więc tak: Szkło 3.7mm ( według suwmiarki) dokładnie takie https://allegro.pl/oferta/podkladka-cre ... 9807587773

... w końcu coś znowu ruszyło, źle kalibrowałem, nie ustawiałem dyszy na 0.1 przed kalibracją do "kartki".

Jako pomocy w adhezji stołu używam kleju roślinnego i coś tam ciapkam wodą, bardzo pomogło dzięki.

Ciężko mi o cokolwiek poprosić co dalej. Muszę podrukować i bardziej zapoznać się jeszcze ze slicerem, ściągnąłem Ultimaker Cura - to już konkret.

Widzę, że do każdego elementu chyba trzeba podejść troszkę indywidualnie szczegółnie te które mają dużo szczegółów na pierwszej warstwie a chce uniknąć druku z tratwą.

Co mogę was prosić o nie zamykanie tematu jak zwiększę wiedze i będę miał problemy to będę tu pisał, proszę jeszcze o materiały bądź porady na co warto zwrócić uwagę czy też drobne zmiany które napewno mi pomogą.

Tutaj troszkę moich pierwszych wypocin.
Pierwszy wydruk
Pierwszy wydruk
odrazu po składaniu tak na hura...
Drugi wydruk
Drugi wydruk
Drugi wydruk.... całkiem byłem zadowolony :))
Drugi wydruk.... całkiem byłem zadowolony :))
Tu już było troszkę kombinacji i sklejania nożem termicznym ale z efektu jestem zadowolony.
dzisiejsze wypociny już na szybie (pierwsza warstwa)
dzisiejsze wypociny już na szybie (pierwsza warstwa)
przerwane... głowica cos przestała iść w górę.
przerwane... głowica cos przestała iść w górę.
nareszcie coś idzie na tej szybie.... zobaczymy jutro jak będą konkrety i problemy wrzucę na koniec tygodnia.

Troszkę tego nie rozumie dlaczego za każdym razem jest "aż" takie indywidualne podejście do druku jedno wyjdzie a później znowu bawię się 3 dni by coś zrobić, cokolwiek.

Ale myślę, że pójdzie do przodu.

Bardzo proszę o nie zamykanie tematu, mam dużo do przejścia a na pewno będą pytania.

PS. Warto zmienić sprężyny i koła bo coś mam wrażenie ze liche to, tym bardziej z szybą.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1783
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 757

Re: Ender 3

Post autor: Andrzej_W »

Sprężyny sobie zostaw jeszcze zdążysz zmienić. Podobno dobrze się sprawdzają tuleje silikonowe
takie jak to https://allegro.pl/oferta/sprezyna-sili ... 701b8c0118 ale nie używałem to się nie wypowiem.
Które koła? Te na których jeżdżą osie ?? Trzeba je poprawnie tylko ustawić jak się przyjrzysz to jedna rolka jest na mimośrodzie i regulujesz nią luz.
rollduck
Postów w temacie: 2
Posty: 36
Rejestracja: 17 sty 2020, 10:31
Lokalizacja: Wawa
Drukarka: VSW
x 7

Re: Ender 3

Post autor: rollduck »

Ja tam się nie znam, ale sprężyny bym jednak wymienił jako pierwsze. Mogą być też tuleje silikonowe, sam je mam ale czy są lepsze od porządnych sprężyn?
---------
rollduck
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1783
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 757

Re: Ender 3

Post autor: Andrzej_W »

rollduck pisze:Ja tam się nie znam, ale sprężyny bym jednak wymienił jako pierwsze. Mogą być też tuleje silikonowe, sam je mam ale czy są lepsze od porządnych sprężyn?
W tym tempie z takim doradzaniem to wymieni pół drukarki np. elektronikę na skr
Dopiero zaczyna niech na początku się skupi na porządnym ustawieniu i skalibrowaniu drukarki, nauki parametrów slicera. Zacznie drukować to sam sobie zobaczy co będzie chciał w niej wymienić.
rollduck
Postów w temacie: 2
Posty: 36
Rejestracja: 17 sty 2020, 10:31
Lokalizacja: Wawa
Drukarka: VSW
x 7

Re: Ender 3

Post autor: rollduck »

Ale te sprężyny na prawdę warto, inaczej będzie się zastanawiał dlaczego w kółko musi poziomować stół, no chyba, że teraz dają lepsze. A reszta to już jak napisałeś, sam będzie wiedział co i czy wymienić.
---------
rollduck
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”