Wersje Endera 3?

gromki_86
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 164
Rejestracja: 26 kwie 2021, 08:35
x 8

Wersje Endera 3?

Post autor: gromki_86 »

Czytam o Enderze i czytam i przewijają się informacje o Enderze 3 i 3V2. TO jest to samo, czy to są różne drukarki?

Np ta z tego linku? Co to za wersja?
https://www.banggood.com/Creality-3D-En ... rehouse=CZ
Speedo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 15 mar 2021, 14:38
Drukarka: Ender 3
x 2

Re: Wersje Endera 3?

Post autor: Speedo »

z linku wygląda na zwykłe 3, są jeszcze 3X ze szkłem gratiss, 3 Pro z łóżkiem magnetycznym i podwójną szyną na osi Y, 3 MAX podwyższone i 3 v2 to już wizualnie odróżnisz - inna obudowa wentylatorów hotendu, kolorowy wyświetlacz zamiast niebieskiego, napinacze pasków z niebieskimi pokrętłami itp.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2021, 10:49 przez Speedo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1754
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Wersje Endera 3?

Post autor: Andrzej_W »

To zwykła wersja endera. Wersja V2 ma inny wyswietlacz i elektronikę sterującą. Działają na takiej samej zasadzie profile v-slot i rolki. Nie pamiętam dokładnie czy nawet cały hotend nie jest taki sam. W v2 ekstruder dali już aluminiowy.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Wersje Endera 3?

Post autor: FlameRunner »

To tylko chiński badziew za parę stów. Kup coś w końcu i drukuj.
Jeśli może być troszkę drożej niż Ender-3, weź taką: https://www.anycubic.com/collections/an ... -i3-mega-s i się baw.
dziobu
gromki_86
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 164
Rejestracja: 26 kwie 2021, 08:35
x 8

Re: Wersje Endera 3?

Post autor: gromki_86 »

A dlaczego akurat tę, co w niej jest lepszego?
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1754
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Wersje Endera 3?

Post autor: Andrzej_W »

Anycubic ma opinię producenta którego drukarki są lepiej wykonane od creality. Oczywiście dalej jest to chińska drukarka tylko lepiej wykonana
gromki_86
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 164
Rejestracja: 26 kwie 2021, 08:35
x 8

Re: Wersje Endera 3?

Post autor: gromki_86 »

A jak ze "wsparciem" w postaci tutoriali, przeróbek, itd? Ender z tego co widzę jest bardzo mocno obecny na wszelkiej maści forach tematycznych.
gromki_86
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 164
Rejestracja: 26 kwie 2021, 08:35
x 8

Re: Wersje Endera 3?

Post autor: gromki_86 »

I jeszcze pytanie dodatkowe - czy wszystkie "usprawnienia" na dzień dobry, które dotyczą ENDERA 3 trzeba też robić w 3 PRO?
Mam na myśli szybę na stół, wymiana sprężynek, wymianę łącznika, osłona wentylatora itd?
Grzesinski
Postów w temacie: 2
Posty: 252
Rejestracja: 23 lis 2020, 12:18
x 53

Re: Wersje Endera 3?

Post autor: Grzesinski »

Pro różni się od zwykłego lepszym, markowym zasilaczem, podwójną, stabilniejszą szyną Y. Podkładka magnetyczna długo nie posłuży więc szyba albo arkusz PEI (np. Energertic). Pierwsze tanie i bardzo równe, drugie droższe i wygodniejsze. Używałem obu, zostałem na PEI.
Wentylatory elektroniki w Pro są od dołu, osłona jest zbyteczna. Najważniejsza jest poprawa łącznika (wymiana na łącznik od TDI-CAD, ew. zmodyfikowanie fabrycznego wydrukowaną podkładką). Oszczędzi Ci to sporo problemów.
Fabryczne sprężyny nie zapewniają stabilności stołu, w obu modelach do wymiany na 'żółte' lub walce silikonowe.
Zainteresuj się też koniecznie łącznikami rurki teflonowej. Żadne szybkozłączki u mnie się nie sprawdziły. Albo tzw. bezluzowe albo drukowane (tych nie testowałem).

Na początku można się bawić tym co fabryka dała, ale szybko zauważysz problemy....
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Wersje Endera 3?

Post autor: FlameRunner »

gromki_86 pisze:A dlaczego akurat tę, co w niej jest lepszego?
A dlaczego akurat Ender-3, co w niej jest lepszego?
gromki_86 pisze:A jak ze "wsparciem" w postaci tutoriali, przeróbek, itd?
Ty chcesz drukować czy grzebać w drukarce?

Zastanów się, czy duża ilość informacji i dyskusji o Ender-3 świadczy o tym, że jest "dobre wsparcie społeczności", czy o tym, że ta drukarka niestety wymaga takiego bezsensownego zaangażowania ze strony użytkownika. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”