Ender 3 - jaki filament i co z Firmware?

gromki_86
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 164
Rejestracja: 26 kwie 2021, 08:35
x 8

Ender 3 - jaki filament i co z Firmware?

Post autor: gromki_86 »

Dobra, to już chyba ostatnie pytania przed decyzją o zakupie (bądź nie...).

1. Jaki filament polecacie? Z tego co już wiem to PLA będzie na początek najlepszym wyborem. Ale oczywiście są filamenty i filamenty. Polecacie jakiegoś producenta? Ponoć są takie, które lepiej maskują niedoskonałości.

2. Firmware - czy na początek wystarczy fabryczny (dla początkującego), czy jednak Marlin ułatwia mocno pracę? Czy przy sporej wiedzy informatyczno-sprzetowej jestem w stanie sam go wrzucić do drukarki, czy jednak potrzebny dedykowany sprzęt (programator czy coś)?
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Ender 3 - jaki filament i co z Firmware?

Post autor: morf »

Zazwyczaj PLA z brokatem ładnie kryją ewentualnie niedoskonałości do wyłapania problemow najlepiej kupić pla szare.

Każdy ma swoje ulubione materiały. Zależy od półki cenowej. Ja polecam prusamenty, fillamentum, plasty mladec, z rodzinnych fiberlogy i oczywiście DD które sponsoruje to forum:)
Na pewno coś Europejskiego co trzyma średnicę.

Filament z zestawu raczej trzeba odłożyć/wywalić.

Na razie uruchom drukarkę i ja poprawnie skalibruj a potem baw się firmware. To ma stosunkowo niewielki wpływ dla początkującego w porównaniu z problemami z mechaniką. To na pewno jest jakiś fork Marlina.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1177
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 780
Kontakt:

Re: Ender 3 - jaki filament i co z Firmware?

Post autor: @GUTEK@ »

Ja tylko dodam, żebyś nie kupował białego filamentu na początek. Biały ma znacznie więcej barwnika niż inne przez co potrafi być problematyczny dla początkującego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”