Ender 3V 3Dtouch, lacznik glowicy

pjk11
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 22 kwie 2021, 15:26
Lokalizacja: Oświęcim
Drukarka: E3V2

Ender 3V 3Dtouch, lacznik glowicy

Post autor: pjk11 »

Witam

Czytam to forum od jakiegos czasu, troche sie orientuje ale mam kilka pytan.
Mam Endera3 V2 z zainstalowanym 3DTouch od tdi-cad. Niestety jest z nim jakis problem.

https://www.youtube.com/watch?v=Qg52tH6RwRU

Mianowicie rzadko kiedy próbkuje cały stół. Albo zatrzymuje sie na 2 polu, albo na jakims innym losowym.

2 pytanie to: Jak wygląda prawidlowo zalożony łącznik od TDI-CAD?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mlask
Postów w temacie: 2
Posty: 25
Rejestracja: 02 mar 2021, 23:03
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Ender 3 v2
x 1

Re: Ender 3V 3Dtouch, lacznik glowicy

Post autor: mlask »

Z filmu wynika tyle, że czujnik jest podłączony prawidłowo i działa poprawnie. Czy ustawiłeś z-offset? Próbkowanie UBL przerywa działanie w przypadku wykrycia zbyt dużej odległości od stołu, dlatego zawsze i tak w pierwszej kolejności po zainstalowaniu czujnika ABL powinno się przeprowadzić ręczne poziomowanie stołu.

Co do drugiego pytania: prawidłowo założony łącznik wygląda dokładnie tak samo, jak oryginalny. Nie bardzo rozumiem pytanie :)
pjk11
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 22 kwie 2021, 15:26
Lokalizacja: Oświęcim
Drukarka: E3V2

Re: Ender 3V 3Dtouch, lacznik glowicy

Post autor: pjk11 »

mlask pisze:Z filmu wynika tyle, że czujnik jest podłączony prawidłowo i działa poprawnie. Czy ustawiłeś z-offset? Próbkowanie UBL przerywa działanie w przypadku wykrycia zbyt dużej odległości od stołu, dlatego zawsze i tak w pierwszej kolejności po zainstalowaniu czujnika ABL powinno się przeprowadzić ręczne poziomowanie stołu.
No chyba nie dziala poprawnie jak nie próbkuje 25 punktów. Z-Offset=-1.92mm. Stoł jest wypoziomowany. Tylko że czasem przerywa po 3 punktach, a czasem po 16. Bez ruszania czegokolwiek.
mlask pisze: Co do drugiego pytania: prawidłowo założony łącznik wygląda dokładnie tak samo, jak oryginalny. Nie bardzo rozumiem pytanie :)
I tak zrobilem. Ale jezeli drukuje to jest OK (czego nie bylo na starym łączniku), ale znowu czsami zapycha mi sie filament w ksztalcie odwroconej litery T (czego nie bylo w starym laczniku). A tak ogólnie to czym w takim razie lacznik od TDI rozni sie od oryginalnego?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mlask
Postów w temacie: 2
Posty: 25
Rejestracja: 02 mar 2021, 23:03
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Ender 3 v2
x 1

Re: Ender 3V 3Dtouch, lacznik glowicy

Post autor: mlask »

pjk11 pisze:Tylko że czasem przerywa po 3 punktach, a czasem po 16. Bez ruszania czegokolwiek.
Sprawdź, czy czujnik jest sztywno przymocowany do "karetki", czy stół się nie rusza. Albo zmień firmware na taki, który obsługuje prostsze metody pomiaru (matryce 3x3 lub 5x5 punktów) - z UBL bardzo często są na początku problemy a po co się zniechęcać?
czsami zapycha mi sie filament w ksztalcie odwroconej litery T (czego nie bylo w starym laczniku)
Czy zainstalowałeś łącznik zgodnie z instrukcją? Zwracając uwagę na równe ułożenie łącznika oraz montaż głowicy na gorąco?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”