Ender 5 - jakie mody na szybki druk bez parcia na dokładność? Projekt "Odlewnia".

gromki_86
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 164
Rejestracja: 26 kwie 2021, 08:35
x 8

Re: Ender 5 - jakie mody na szybki druk bez parcia na dokładność? Projekt "Odlewnia".

Post autor: gromki_86 »

Igor pisze: -podpory stołu (były gratis już wydrukowane)
Przepraszam, że nie w temacie, ale co to takiego i co daje?
1kamil
Postów w temacie: 1
Posty: 311
Rejestracja: 16 cze 2020, 15:56
Lokalizacja: Waw
Drukarka: V0.2
x 42

Re: Ender 5 - jakie mody na szybki druk bez parcia na dokładność? Projekt "Odlewnia".

Post autor: 1kamil »

gromki_86 pisze:
Igor pisze: -podpory stołu (były gratis już wydrukowane)
Przepraszam, że nie w temacie, ale co to takiego i co daje?

Np.: https://www.thingiverse.com/thing:3479330
Obecnie:
- Voron v0.2
- Voron v2.4r2 250^3 z KissMMU

Sprzedane:
- Voron v2.4r2 (Formbot 300^3)
- Prusa MK3S+ (BMG) z MMU2S
- Ender 5
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 7
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: Ender 5 - jakie mody na szybki druk bez parcia na dokładność? Projekt "Odlewnia".

Post autor: Igor »

Stół jest dość wiotki i wisi na wałkach osi Z za jedną krawędź. Może obwisać. Można zrobić podpory, można też przerobić na "Dual Z" czyli podparty dwiema śrubami z dwóch stron.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Ender 5 - jakie mody na szybki druk bez parcia na dokładność? Projekt "Odlewnia".

Post autor: Pjoter »

Są chyba gotowe kity na Ali do tego. Głównie w postaci drugiej blachy już wyciętej na wymiar :P
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 7
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: Ender 5 - jakie mody na szybki druk bez parcia na dokładność? Projekt "Odlewnia".

Post autor: Igor »

Są też na Thingi projekty ludzi którym nie dość że się chciało je zrobić to jeszcze opisać jak dla szympansa. Co się da druknąć to w STLach, co się nie da to w postaci BOM, plus instrukcja składania. Z jednym silnikiem, z dwoma, wykorzystujące max części seryjnej drukarki jak i bezkompromisowe na grubszych wałkach i nowych łożyskach.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Ender 5 - jakie mody na szybki druk bez parcia na dokładność? Projekt "Odlewnia".

Post autor: Pjoter »

Kumam. Ja trochę ostatnio patrzę z perspektywy osoby która nie ma czasu na grzebania tylko potrzebuje wydruków :D Więc i o "szybszym" upgradzie myślałem.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 7
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: Ender 5 - jakie mody na szybki druk bez parcia na dokładność? Projekt "Odlewnia".

Post autor: Igor »

Prusę kupiłem, bo potrzebuję wydruków. Kroję STLa, wkładam filament i zapuszczam wydruk, ostatnio nawet pierwszej warstwy nie obserwuję. Endka w sumie też do tego potrzebuję, ale trochę się mogę pobawić.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”