Ender 5 brak odczytu temperatury z głowicy

Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 1
Posty: 189
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 51

Re: Ender 5 brak odczytu temperatury z głowicy

Post autor: alucard321pl »

mazur156 pisze:Witam
Wydruki w osi Z są rozciągnięte 2x do normalnego wymiaru, model o wysokości 40mm drukuje na 80mm. Mam pytanie jak skalibrować oś Z do nowej płyty, wstawił bym zdjęcia ale nie widzę jak tu załączyć pliki.
Ender 5 wyszedł w dwóch wersjach. W normalnej oraz Pro. Wersja normalna ma śrubę trapezową 8x8 a Pro 8x4 (zmieniono to, bo z 8x8 stół zjeżdżał na dół po odcięciu zasilania od silnika). Jeśli masz płytę główną 4.2.2 lub 4.2.7 to domyślnie będziesz miał ustawioną liczbę kroków silnika osi z dla nowej śruby (8x4). W menu drukarki sprawdź jaką masz ustawioną liczbę kroków (powinno być chyba 800, ale nie pamiętam dokładnie) i zmniejsz tą liczbę o połowę.
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
mazur156
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 11
Rejestracja: 06 sie 2021, 21:34

Re: Ender 5 brak odczytu temperatury z głowicy

Post autor: mazur156 »

Dokładnie (skok na i obrót to 8mm) dziękuję właśnie tak zrobiłem znalazłem na anglojęzycznym forum. I jest taka opcja w menu drukarki z 800 zmieniłem na 400 przydała się wkrętarka do cofnięcia na ten parametr. Dodatkowo skalibrowalem extruder bo też za mało podawał zapisałem wszystko i drukarka zaczęła drukować w prawym górnym rogu po wyłączeniu i włączeniu zasilania wszystko wróciło do normy.
Załączniki
IMG_20210828_124541.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”