Ender 5 brak odczytu temperatury z głowicy

Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1597
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 365

Re: Ender 5 brak odczytu temperatury z głowicy

Post autor: Jarewa »

Pjoter pisze:No ale wcześniej działało, to jak czyszczenie hotendu mogło zmienić firmware?

A kto powiedział że działało?? ;)
mazur156
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 11
Rejestracja: 06 sie 2021, 21:34

Re: Ender 5 brak odczytu temperatury z głowicy

Post autor: mazur156 »

Andrzej_W pisze:Jak już zamierzasz wymieniać płytę to zamiast creality weź SKR E3 mini będzie lepszym wyborem przyszłościowo
Dziękuję zastanowię się i poczytam o tej płycie dobrze by było żeby działała ona plug and Play bo nie dam rady tego zaprogramować.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ender 5 brak odczytu temperatury z głowicy

Post autor: dragonn »

mazur156 pisze:
Andrzej_W pisze:Jak już zamierzasz wymieniać płytę to zamiast creality weź SKR E3 mini będzie lepszym wyborem przyszłościowo
Dziękuję zastanowię się i poczytam o tej płycie dobrze by było żeby działała ona plug and Play bo nie dam rady tego zaprogramować.
Nie będzie działać Plug and Play. Żadna płyta poza oryginalną nie będzie (a obstawiam że nawet taką trzeba będzie wgrać, bo nie wiadomo z czym przyjdzie).
mazur156
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 11
Rejestracja: 06 sie 2021, 21:34

Re: Ender 5 brak odczytu temperatury z głowicy

Post autor: mazur156 »

Jarewa pisze:
Pjoter pisze:No ale wcześniej działało, to jak czyszczenie hotendu mogło zmienić firmware?

A kto powiedział że działało?? ;)
Słuszna uwaga bo problem zauważyłem jak wymieniłem grzałkę i nic nie chciało działać. Wcześniej parę razy zablokowała mi się dysza i nie mogłem dokończyć drugiej połowy klosza do lampy Mario Pixel Star wraz z gwintem a miał a być niespodzianka dla córki. Już wtedy coś działo się z grzanien głowicy
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1793
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 5 brak odczytu temperatury z głowicy

Post autor: Andrzej_W »

Jak Dragonn zauważył nie będzie plug and play. Znalazłem w sklepie Creality płytkę pod Ender5 ta już będzie gotowa do pracy https://pl.aliexpress.com/item/10050024 ... 3196s7Z0oG
Wersja V4.2.7 jest wydana pod ender3 i jego pochodne więc nie będzie pasować bo mechanika jest inna.
mazur156
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 11
Rejestracja: 06 sie 2021, 21:34

Re: Ender 5 brak odczytu temperatury z głowicy

Post autor: mazur156 »

Andrzej_W pisze:Jak Dragonn zauważył nie będzie plug and play. Znalazłem w sklepie Creality płytkę pod Ender5 ta już będzie gotowa do pracy https://pl.aliexpress.com/item/10050024 ... 3196s7Z0oG
Wersja V4.2.7 jest wydana pod ender3 i jego pochodne więc nie będzie pasować bo mechanika jest inna.
ok dzięki w tej płycie chyba nie trzeba odblokowywać bootloaderów i aktualizuje można wgrywać z karty, na stronie creality widziałem soft do wgrania w razie problemów i też do plyty v4.2.7 na ender 5
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1793
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 5 brak odczytu temperatury z głowicy

Post autor: Andrzej_W »

Tak te nowsze płyty już są bardziej przyjazne pod tym względem. Ale to samo mozna zrobić z SKR tylko trzeba znaleźć gotowca na Ender5 na github ale to popularna drukarka wiec pewnie nie by było z tym żadnego problemu.
mazur156
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 11
Rejestracja: 06 sie 2021, 21:34

Re: Ender 5 brak odczytu temperatury z głowicy

Post autor: mazur156 »

Witam
Wydruki w osi Z są rozciągnięte 2x do normalnego wymiaru, model o wysokości 40mm drukuje na 80mm. Mam pytanie jak skalibrować oś Z do nowej płyty, wstawił bym zdjęcia ale nie widzę jak tu załączyć pliki.
Wstawiłem używaną oryginalną płytę z endera 5 identyczną, chciałem pójść po najmniejszej linii oporu i wszystko było by ok :yahoo: tylko w enderze były( tak przypuszczam) 2 rodzaje gwintów osi Z ,że tak wszystko się kaszani w osi Z
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Ender 5 brak odczytu temperatury z głowicy

Post autor: dziobu »

mazur156 pisze:wstawił bym zdjęcia ale nie widzę jak tu załączyć pliki.
viewtopic.php?f=22&t=2109
mazur156 pisze:chciałem pójść po najmniejszej linii oporu
po linii najmniejszego oporu
mazur156
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 11
Rejestracja: 06 sie 2021, 21:34

Re: Ender 5 brak odczytu temperatury z głowicy

Post autor: mazur156 »

dziobu pisze:
mazur156 pisze:wstawił bym zdjęcia ale nie widzę jak tu załączyć pliki.
viewtopic.php?f=22&t=2109
IMG_20210828_092457.jpg
dziobu pisze:
mazur156 pisze:chciałem pójść po najmniejszej linii oporu
po linii najmniejszego oporu
Dziękuję majster


Uporządkowałem treść i połączyłem posty. dz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”