ender 3v2 aktualizacja

sashimi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 19
Rejestracja: 28 sie 2021, 07:45
x 1

Re: ender 3v2 aktualizacja

Post autor: sashimi »

Wysokość 1 warstwy ustawiam szczelinomierzem na lekki wcisk, tyle żebym czuł że szoruje. Wiem że są małe luzy więc zawsze ustawiam zmniejszając szczelinę i nigdy nie poprawiam w górę a jeśli muszę to podjeżdżam ok 2mm i dopiero znów jadę w dół. Na wydruku 1sza warstwa jest idealna co widać na brim (hehe za wyjątkiem tych wież bo tu było faktycznie za nisko już na 1szej)
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: ender 3v2 aktualizacja

Post autor: morf »

Pierwsza warstwa nie ma byc robiona na szczelinomierz, kartkę, wizytowke, hukwieco tylko poprawnie :)

Uwierz mi nie masz idealnej pierwszej warstwy :)
Kalibracja stołu: viewtopic.php?f=70&t=5415
Jesli to chinczyk typu ender to pewnie trzeba by kontrolowac stól co kilka wydruków, szczególnie jesli nim ruszasz np przy odklejaniu wydruków.

Spierac się nie będę jesli wiesz lepiej. Pomoc chciałem.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: ender 3v2 aktualizacja

Post autor: morf »

EDIT: link bezposrednio do tutka: viewtopic.php?f=70&t=5415

// @mod prosba o podmiane jesli mozna

//poprawione :)
Done is better than perfect.
sashimi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 19
Rejestracja: 28 sie 2021, 07:45
x 1

Re: ender 3v2 aktualizacja

Post autor: sashimi »

No dobra, problem rozwiązany, udało mi się wymyśleć co jest nie tak. Bardzo wszystkim dziękuję bo taka burza mózgów bywa niezwykle inspirująca i czasem coś człowiekowi nasunie.... Problem polegał na tym, że złożyłem tak jak przyszła zgodnie z instrukcją i tak mi się wydawało że rolki są zbyt ciasno spasowane ale nic nie było napisane żeby wyregulować więc zostawiłem a trzeba było poluźnić. Cieszę się na maxa że aż sobie dobrą butelkę odkręciłem :)) Za Wasze zdrowie ! Jeszcze fajnego suma dziś złowiłem. Kurna jaki piękny dzień :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”