Ender 3 nie równe układanie warstw

brrupsz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2021, 18:10

Re: Ender 3 nie równe układanie warstw

Post autor: brrupsz »

Rzeczy, które przychodzą mi do głowy:
-za niskie napięcia vref (gubi stepy),
-za duże opory na rolkach może jajowate rolki,
-luz na którymś kole zębatym (poluzowana śruba ustalająca),
-zrobić autotune pid stołu i hotendu jeżeli jeszcze tego nie robiłeś,
-jeżeli zmieniałeś chłodzenie upewnij się, że wieje na radiator i druk nie na heatblock i dyszę,
-masz dosyć dużą retrakcję jak na direct drive,
-podmień silnik od ekstrudera, ekstruder i koło zębate jeżeli te artefakty masz na każdej osi (jak kolega wcześniej pisał może być jajco),
-za duży docisk filamentu
Goro85
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 16 paź 2021, 10:17

Re: Ender 3 nie równe układanie warstw

Post autor: Goro85 »

Probleme chyba jest jednak drukowana zębatka 80t tak jak mówił @GUTEK@ niby wszystko wygląda dobrze ale po wydrukowaniu zębatki z obciętą flansza widać że ząbki paska są dłuższe niż rowki w zębatce, dodatkowo zębatka wychodzi jajowate i ma spore bicia wydrukowałem nową z głębszymi rowkami na drukarce brata. Po zamontowaniu dam znać czy to pomogło.
Dlaczego koło wydrukowane jest lekko jajowate? Kostki testowe trzymają wymiary a okręgi nie, czy to wina 8bitowej płyty głównej czy coś źle robię w slicerze?
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Ender 3 nie równe układanie warstw

Post autor: Stanley_B »

Koło w pionie bez supportu będzie zawsze jajowate/spłaszczone (mówię o delcie, ale to chyba bardzo typowe). To samo dotyczy wpustów na nakrętki. Nie będą ładnie sześciokątne, tylko 'za niskie'.
Więc albo się z tym zgodzisz, albo wiesz, że otwory przewiercisz/nagwintujesz po wydruku (co najczęściej zakładam i robię, bo tak jest najprościej i najszybciej).

Dużo też zależy od kalibracji - można dojść do takiego stanu, gdy nakrętki wejdą we wnęki bez supportu.

Jest też trzecia opcja, którą perfidnie wykorzystuję - tak, jak wkłady gwintowane, to często wciskam nakrętki lutownicą na gorąco w obudowy.
Uwierz, że po tym pasują idealnie :)
Goro85
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 16 paź 2021, 10:17

Re: Ender 3 nie równe układanie warstw

Post autor: Goro85 »

Problem rozwiązany. Powodem prążków nie był napęd osi z a tak jak pisał kawaled6 radełko ekstrudera które z jednej strony miało lekko ścięte ząbki, znalazłem radełko od oryginalnego ekstrudera i po wymianie paskudne prążki znikły. Wymieniłem też rolki osi z bo czuć było wyraźne przycięcia mniej więcej co 1 obrót rolek. Jutro przeprowadzę ponowną kalibracje drukarki i myślę że już będzie dobrze drukować. Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”