Laser do Endera 3v2

Rebeli@nt
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2021, 21:47

Laser do Endera 3v2

Post autor: Rebeli@nt »

Czy ktoś z szanownego grona montował laser do Endera. Zastanawiam się czy jest to opłacalne. Oryginalny laser do Endera ma od 500-mW do 1500-mW, tym raczej nic nie wytniesz tylko po grawerujesz, a kupując taki, który da radę coś wyciąć np. w sklejce okazuje się totalnie nie opłacalny, bo za cenę samego lasera można nabyć całą grawerkę :shock: a i szybkość grawerowania w typowych grawerkach laserowych jest chyba dużo większa niż w tuningowanym Enderze.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Laser do Endera 3v2

Post autor: dziobu »

Sam sobie odpowiedziałeś.

Dodatkowo - materiał musi zmieścić się w polu roboczym, które dodatkowo się porusza. Nie wiem co chcesz ciąć ale jest to znaczący problem. Zwłaszcza że mechanika z elektroniką (typu np 3040) kosztują w zasadzie grosze przy samej głowicy a rozwiązują masę problemów. Szybkość zależy już od mocy lasera, materiału, tego co robisz...ogólnie to tu drukarka raczej by wystarczyła.
Berg
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Laser do Endera 3v2

Post autor: Berg »

Taki laser LED ma bardzo skromne zastosowanie.
- Można na przykład wypalić na skórzanym portfelu napis BAD MOTHER FUCKER. Portfel już z wypalonym napisem można też kupić za 70zł
- pociąć kartonik i zrobić oryginalną kartkę świąteczną, albo kupić kartkę w empiku za 5zł

z grubsza to tyle zastosowań

- Problemy, to słaba żywotność diody
- Spore ryzyko uszkodzenia wzroku w pracy z laserem w otwartej obudowie
- bardzo kiepska i bez zabezpieczeń chińska elektronika sterująca. np niekontrolowane włączenia diody.

Jak chcesz coś lepszego, to raczej laser co2
dziobu
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Laser do Endera 3v2

Post autor: dziobu »

Ja jeszcze tne i wypalam sklejke oraz aksamit :p
W tym przedziale cenowym nie ma wyboru. I jest to raczej gadżet a nie urządzenie do pracy.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Laser do Endera 3v2

Post autor: Berg »

ale sklejka to max 3mm i to ta bardzo lekka brzozowa.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Laser do Endera 3v2

Post autor: dziobu »

Do 5mm idzie ale jaka to nie wiem, bo nie każda.
Awatar użytkownika
gohu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 55
Rejestracja: 18 lip 2021, 12:08
Lokalizacja: Jawor/Lubin
Drukarka: Lume
x 4

Re: Laser do Endera 3v2

Post autor: gohu »

Są specjalnie sklejki do lasera 5 mm. Ja parę lat temu zakupiłem coś takiego https://jtechphotonics.com/?product=new ... er-adapter z tym że jak kolega wyżej wspomniał nie miał za długiej żywotności i wymieniłem samą diodę na 3.2 W gdyż elektronika mi to spokojnie obsłuży. Fakt, jest to raczej wolna zabaweczka ale na upartego jak ktoś ma czas to wygraweruje w drewnie czy laminacie grawerskim do lasera bez problemu. U mnie trochę się to narobiło ale to były raczej zlecenia dla znajomych, jakieś skrzyneczki, tabliczki itp itd ale ogólnie do jakiejś konkretnej pracy to odpada, ewentualnie jak się ktoś bardzo chce to OPT laser da rade ( polska firma teoretycznie) lecz mimo tego i tak CO2 na chwile obecną detronizuje ledy szybkością i możliwościami ale w przyszłości kto wie jak to się rozwinie.
Awatar użytkownika
Jose
Postów w temacie: 1
Posty: 88
Rejestracja: 24 paź 2019, 21:50
x 21

Re: Laser do Endera 3v2

Post autor: Jose »

Z ciekawości kupiłem laser ledowy za niecałe 300zł. Deklarowana moc wynosiła 7W firma "NEJE". Podczas prób przepaliłem sklejkę 5mm i wyjarałem sobie śliczny kwadracik na szklanym ultrabase w drukarce. Do zabawy, jako ciekawostka czy po prostu żeby sobie sprawdzić jak to wszystko działa to laser ledowy się nadaje. Jak Będziesz chciał zacząć jakąś produkcję to lasery co2 nie są aż takie drogie i mają większe pole robocze.
Rebeli@nt
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2021, 21:47

Re: Laser do Endera 3v2

Post autor: Rebeli@nt »

Według Waszych sugestii odpuściłem sobie laser na Enderze i kupiłem osobno grawerkę laserową. Jak dla mnie to "potwór" wśród laserów ledowych.
dziobu pisze:Ja jeszcze tne i wypalam sklejke oraz aksamit :p
Jak to zrobić, by za jednym razem przeciąć/wyciąć i zarazem grawerować ten sam element np. w programie GRBL :unknown:
Awatar użytkownika
BarToL
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 05 mar 2019, 18:48
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Dużo
x 6

Re: Laser do Endera 3v2

Post autor: BarToL »

W LaserGRBL nie znalazłem takiej opcji, na razie używam 30-dniowej wersji Lightburn i tam się to robi bez problemu.
Rebeli@nt
Pozdrawiam
Bartek

Drukarki
HEVO, Prusa MK3s+MMU2S, Anycubic PhotonSE, Voron 1.8 , Voron 0, Voron 2.4 , Prusa Mini , Anycubic Delta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”