Ender 3 V2 poziomowanie całego urządzenia ( nie stołu)

Noswer
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 06 lis 2021, 21:37

Ender 3 V2 poziomowanie całego urządzenia ( nie stołu)

Post autor: Noswer »

Witam wszystkich,
Rozpoczynam swą przygodę z drukowaniem 3d - kupiłem sprzęt - złożyłem jak mogłem najdokładniej jednak mam jeden problem...
Googlowalem i szukałem ale nie mogę znaleźć jak wypoziomować samo urządzenie + obecnie kiwa mi się...
Jest to temat który blokuje mnie przed przejściem dalej bo jak poziomowa stół jak samo urządzenie jest nie stabilne - będę wdzięczny za podpowiedź jak to wyregulować bo nie chce mi się wierzyć że trzeba będzie podkładać coś pod jedną z nóg....

Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Ender 3 V2 poziomowanie całego urządzenia ( nie stołu)

Post autor: dziobu »

Może złożyłeś krzywo. Może stoi na krzywym blacie.
Poza tym poziomowanie stołu to nie ustawienie go "poziomo" względem ziemi tylko równolegle do innych osi. Chodzi o to żeby odległość dyszy od powierzchni stołu nie zależała w żadnym miejscu od bieżącej pozycji osi X/Y.

A wypoziomowanie całej drukarki...pewnie moje też leżą krzywo. Nawet nie sprawdzałem.
Noswer
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 06 lis 2021, 21:37

Re: Ender 3 V2 poziomowanie całego urządzenia ( nie stołu)

Post autor: Noswer »

Nóżki akurat przyszły już złożone i nie miałem tam jak krzywo złożyć ( wszystkie elementy które składałem dokrecalem już do tego) - podłoże jest proste - ale dla pewności sprawdziłem też na 2 CH innych.
Problem jest to że cały sprzęt się poprostu kiwa.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Ender 3 V2 poziomowanie całego urządzenia ( nie stołu)

Post autor: dziobu »

To że były złożone nie znaczy że były złożone dobrze. To chiński sprzęt i tu wszystko jest możliwe.
Poza tym mogą być zwyczajnie krzywe, uszkodzone, cokolwiek. Módl się żeby to był jedyny problem :D

Podłóż pod nóżkę cokolwiek i daj sobie z tym spokój. Potem wydrukujesz takie z regulacją i ustawisz tak jak chcesz.
baboracki2
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 21 wrz 2021, 11:20
Drukarka: Crealiry Ender 3v2
x 2

Re: Ender 3 V2 poziomowanie całego urządzenia ( nie stołu)

Post autor: baboracki2 »

Noswer pisze:Nóżki akurat przyszły już złożone i nie miałem tam jak krzywo złożyć ( wszystkie elementy które składałem dokrecalem już do tego) - podłoże jest proste - ale dla pewności sprawdziłem też na 2 CH innych.
Problem jest to że cały sprzęt się poprostu kiwa.
Jeżeli się kiwa, to znaczy, że podstawę, która przyszła złożona, masz źle złożoną.
Ewentualnie te gumowe podkładki są źle przyklejone.
Na Twoim miejscu
1. dokładnie bym obejrzeał te gumy od spodu i je ewnetualnie je przekleił
2. poluzował śruby z boku profili 40x40 - i ponownie skręcił tak aby dopasowały się do płaszczyzny, na której stoi drukarka.

PS. Każdy otrzymał inną drukarkę i każdy ma coś innego nie tak. Cała zabawa w naukę polega na tym, żeby znaleźć co to jest :)
U mnie najbardziej bolesny był strzelony endstop osi Z - kolejne autohome potrafiły się różnić o prawie 2mm. Oraz po godzinie wydruku zaczeła być luźna rurka bowndena od strony ekstrudera. No i na samym początku sprężyny stolika - były tak słabe, że nie były w stanie dopchnąć do poziomu dyszy ustalonego przez endstop zamontowany zgodnie z instrukcją - dopiero jak je troechę rozciągnąłem, to było ok. Rolki od stolika i od osi X miałem też tak mocno naciągnięte mimośrodami, że lewdowo dawało się ręką przesunąć.
Noswer
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 06 lis 2021, 21:37

Re: Ender 3 V2 poziomowanie całego urządzenia ( nie stołu)

Post autor: Noswer »

Ech a łudziłem się że w 2021 będzie tak idealnie... ( Choć przyznam że liczyłem też na dzień sądu z terminatora w 1997...)
Będę się bawił o zacznę od sprawdzenia innych elementów fabryki ( bo już kilka baboli poprawiałem ale myślałem że to wyjątki nie reguła)....
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1793
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 3 V2 poziomowanie całego urządzenia ( nie stołu)

Post autor: Andrzej_W »

To jest tani chińczyk i loteria. Poza tym to są skręcane elementy więc w transporcie się mogą poluzować bo jak składają to raczej mocno nie skręcają.
Przyjrzyj się płaszczyznom profili bo były przypadki że były krzywo docięte.
Jest kilka filmów na YouTubie o składaniu endera można coś podpatrzeć
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”