Rozrzut parametrów extrudera w epromie, drukarka Ender 3 pro efekt wiotkie ściany, brak sklejenie. Rozwiązany

kilpio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 28 sty 2021, 20:14
Lokalizacja: Wa-wa
Drukarka: Ender 3 pro mb_4.27
x 1

Rozrzut parametrów extrudera w epromie, drukarka Ender 3 pro efekt wiotkie ściany, brak sklejenie. Rozwiązany

Post autor: kilpio »

Chyba mam przyczynę wiotkich ścian w mojej drukarace.
Przy zadanym wysuwie filamentu z extrudera 10 cm wysunął 4.9 cm.
W epromie musiałem zmienić z 93 mm/s na 227 mm/s na razie kostka idzie gładka.
Miał ktoś kiedyś taką przypadłość ? Żeby taka różnica ???
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1570
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 344

Re: Rozrzut parametrów extrudera w epromie, drukarka Ender 3 pro efekt wiotkie ściany, brak sklejenie. Rozwiązany

Post autor: Jarewa »

Jesteś pewny że ten parametr ustawiałeś?? bo szybkość nie powinna wpływać na to. Wiec usterka jakaś mechaniczna...
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1783
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 756

Re: Rozrzut parametrów extrudera w epromie, drukarka Ender 3 pro efekt wiotkie ściany, brak sklejenie. Rozwiązany

Post autor: Andrzej_W »

Ogarnij szparkę w enderze mi na standardowych 93 krokach wysuwał 97 mm. Jak chcesz się przekonać to zdemontuj bowden od strony ekstrudera i zadaj mu 100 mm to zobaczysz różnice.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Rozrzut parametrów extrudera w epromie, drukarka Ender 3 pro efekt wiotkie ściany, brak sklejenie. Rozwiązany

Post autor: morf »

Tak na moje to jest ten kasus volumetric E.
Tl;dr: jeśli przy "kalibracji ekstrudera" wychodzi Ci, że podaje około 41,6 mm na zadane 100 mm i że należałoby zwiększyć liczbę kroków do około 240% pierwotnej wartości, to wiedz, że coś się dzieje.
viewtopic.php?f=70&t=6691&hilit=Volumetric
dragonn
Done is better than perfect.
kilpio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 28 sty 2021, 20:14
Lokalizacja: Wa-wa
Drukarka: Ender 3 pro mb_4.27
x 1

Re: Rozrzut parametrów extrudera w epromie, drukarka Ender 3 pro efekt wiotkie ściany, brak sklejenie. Rozwiązany

Post autor: kilpio »

Morf masz rację. Przy 227 mm kostke drukował na 36 mm miast 20. Kilka razy pościłem wydruk potem wróciłem do normalnych 96.1
Samo weszło samo wyszło. hahah
morf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”